Kripto Para

Ünlü milyarder: Çin ve ABD, BTC konusunda savaşıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası hakkında yeni açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Kripto para dünyasının en tanınmış isimlerinden olan ve aynı zamanda Bitcoin boğası olarak bilinen Mike Novogratz, çarpıcı açıklamalar yaptı. 

  Bitcoin’in kısa bir süre sonra konsolidasyon moduna geçebileceğini söyleyen ünlü milyarder şunları aktardı: “Varlık 30-35 bin dolar aralığında konsolide oluyor. Görünen o ki şu anda Asya Bitcoin satarken ABD geri alıyor. Kripto fonlarına, risk fonlarına ve hedge fonlarına yeni paralar aktığını görüyoruz. Böylece ayın başında çok sayıda alım gerçekleşti. Bitcoin’in yanı sıra Ethereum‘un (ETH) da iyi hamleleri olduğunu görüyoruz.”

  Soğuk Savaşta Çin ve ABD Rekabeti

  Çin’de yaşanan baskılar sebebiyle FUD ortamında yatırımcıların satış yaptığını vurgulayan Novogratz, Bitcoin’in bu durumdan kötü etkilendiğini söyledi: “Asyalılar satmaya devam ediyor değil mi? Demek istediğim, Çin içine girmekte olduğumuz daha geniş bir soğuk savaşın parçası olarak kripto paraya savaş ilan etti. Bu yüzden hala bunu yeni sindirdiğimizi düşünüyorum.”

  Bitcoin destekçisi olarak bilinen Novogratz, kripto para düzenlemelerinin bu sektör için iyi olacağını ifade etti. ABD Kongresi’nin bu konuya ağırlık vermesi gerektiğini söyleyen analist SEC’in yetki durumunu değerlendirdi.

  Kripto Para Düzenlemeleri

  SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto para düzenlemeleri konusunda istekli olduğunu ifade eden ünlü milyarder şunları söyledi: “Gary Gensler, tüm kripto paraları düzenlemeyi çok isterdi. Ancak yetkisi yok, değil mi? Onlara yetki verilmesi için Kongre’ye ihtiyacı var ve bu oldukça sıkı bir kongre. Sonunda ne yapacaklarını göreceğiz.”

  “Ama bence yetkiniz olsa bile, kurallara sahip olduğunuzda, bunun piyasa için bir rahatlama olacağını düşünüyorum. Politikacılarımız ne kadar akıllı olursa olsunlar kripto hakkında çok az şey biliyorlar. Onları eğitmek için daha iyi bir iş çıkarmalıyız.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle