Kripto Para

Binance, Arjantin’de futbol sahalarına iniyor!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance, Arjantin milli futbol takımının ana sponsoru olacağını duyurdu. Ayrıca gelen açıklamalara göre Binance, Arjantin ulusal futbol liginin de 5 yıl boyunca isim sponsoru olacak.

  Kripto para piyasaları, 2020 yılının sonlarından itibaren çok ciddi ölçülerde büyümeye başladı ve gelen büyümeler, birçok farklı alanda kripto paraların görülmesine zemin hazırladı. Popülaritesi artan kripto paralar, 2021 yılı genelinde dünyanın en çok ilgi duyduğu alanlardan biri olan spor alanına yöneldi. Özellikle de futbol sahalarına inen kripto paralar, sponsorluk anlaşmaları ve taraftar token’ı adımlarıyla sık sık gündeme geldi. Kripto para odaklı şirketler ile spor kuruluşları arasında yapılan sponsorluk anlaşmalarına şimdi bir yenisi daha eklendi.

  Binance ve Arjantin Futbol Federasyonu Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

  İşlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Arjantin milli futbol takımıyla ve Arjantin ulusal futbol ligi ile sponsorluk anlaması sağladı. Borsadan yapılan açıklamaya göre şirket, Arjantin Futbol Federasyonu (AFA) ile sponsorluk anlaşması imzaladı. 24 Ocak Pazartesi günü yapılan açıklamalarda, bu anlaşmanın, Binance’ın dünya çapında bir milli futbol takımı ile yaptığı ilk anlaşma olduğu belirtildi. Dünyada futbolun en coşkulu şekilde takip edildiği ülkelerden biri olan Arjantin’in 2 dünya şampiyonluğu bulunuyor ve milli takımda Lionel Messi gibi bir dünya yıldızı var.

  Binance Latin Amerika Direktörünün Açıklamaları

  Binance tarafından yapılan açıklamaya göre bu anlaşma aynı zamanda “kısa bir süre içinde” piyasaya sürülecek olan bir taraftar token’ının geliştirilmesini de kapsıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Binance Latin Amerika Direktörü Maximiliano Hinz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Binance olarak bu anlaşma ile Arjantin futbolunu her düzeyde desteklemeyi, kripto dünyası ve blok zincir hakkında, ülke ve dünyadaki futbol severlerde farkındalık yaratmayı düşünüyoruz.”

  AFA Ticari ve Pazarlama Müdürünün Açıklamaları

  Açıklamalara göre Binance, 5 yıl boyunca Arjantin ulusal futbol liginin isim hakkına sahip olacak ve şirket, milli takımın da sponsoru olacak. AFA Ticari ve Pazarlama Müdürü Leandro Petersen, söz konusu anlaşmanın federasyon ve Arjantin’in en iyi takımları adına ekonomik açıdan bir “nimet” olacağını öne sürdü. Petersen ayrıca ülkedeki kulüplerin, dünya çapında AFA’dan yeni dijital varlıklar alacak olan milyonlarca taraftar ile yakınlaşma fırsatı yakalayacağını da dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle