Kripto Para

Futbolda NFT bilet devri! Binance’ta satılacak

  Dünya futbolu 2021 yılında kripto para sektörü ile tanıştı. Taraftar token’ları büyük ses getirmeye devam ederken, farklı bir alandan kripto paralar ile adını bu kez de Ukrayna’nın en iyi futbol takımlarından biri olan Dinamo Kiev duyurdu. Dinamo Kiev, 2021 sezonu için NFT (non-fungible-token) biletlerini piyasaya sürecek.

  Kripto paralar 2021 yılında ağını büyük ölçüde genişletti. Artık kripto paraların ulaşmadığı sektör sayısı oldukça az. Futbol da kripto paraların ağına girdi ve 2021 yılında birçok futbol kulübü taraftar token’ları ile gündeme geldi. Dünya devi kulüpler, ülkemizden bazı futbol kulüpleri taraftar token’larını oluşturarak taraftları ile buluşmaya başladı. Ancak kripto paraların futbol dünyasındaki etkinliği bununla sınırlı kalmadı. Kripto paraların bir dalı olan NFT sektörü de futbol dünyasına adım attı. Ukrayna’nın en büyük takımlarından Dinamo Kiev, NFT ile bilet satışlarına başlayacak.

  Biletler Binance NFT Pazarında Satılacak

  Ukrayna Premier Ligi’nin en iyi takımlarından biri olan FC Dinamo Kiev, 2021 sezonunda NFT biletlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Kulübün piyasaya süreceği NFT biletler, Blockchain ortağı Moonwalk tarafından destekleniyor.

  Kulübün NFT bilet satışları Haziran ayının sonlarında Binance NFT pazarında satışa sunulacak. Söz konusu satışlar, platformun tanıtımı anısı için başlatılan “100 İçerik Oluşturucu Kampanyası”nın bir parçası olacak. FC Dinamo Kiev, NFT sektöründe bilet satışı ile sınırlı kalmamayı da planlıyor. Kulüp, düzenli olarak NFT koleksiyon ürünlerini satmaya devam edecek.

  Moonwalk’ın Çalışmaları ve Kulüp Başkan Yardımcısının Açıklamaları

  ABD merkezli Blockchain şirketi olan Moonwalk, NFT bilet satışlarında Dinamo Kiev’e yardımcı olacak. Moonwalk, Ocak 2021 döneminden bu yana kulübün stadyumunda ve Kiev’de, içeriğinde token’ların da olduğu bir ekosistem üzerinde kulübün ekonomisi için çalışmalar yürütüyor. FC Dinamo Kiev Başkan Yardımcısı Mark Ginzburg, konuyla ilişkili olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Efsanevi kulübün simgesel hale getirilmesi, modaya bir övgü değildir ve fırsatçı bir kandırmaca peşinde koşmaz. İyi hesaplanmış bir stratejimiz var ve net bir hedef peşindeyiz: Ukrayna’nın en iyi kulübü olan Dinamo’yu, önümüzdeki iki yıl içinde Avrupa’nın en büyük futbolda teknoloji lideri yapmak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle