Büyük yarışın galibi kim olacak? BSC ve ETH farkı kapanıyor

  Ethereum ağının en büyük rakiplerinden olan Binance Smart Chain (BSC) ağında günlük işlem seviyesi hızla artıyor. Kripto para yatırımcıları, daha fazla kazanç için ETH mi yoksa BNB mi seçmeli?

  Altcoin mevsiminin hızlı başlamasından sonra önde gelen kripto para projelerinin fiyatlarında büyük artışlar görüldü. Her ne kadar son dönemde inişli çıkışlı bir grafik çizmiş olsalar da popüler altcoinler 7 günlük grafiklerde yatırımcılarına bol kazanç fırsatı sağladı. Geleceği çok parlak görülen blockchain ağlarından Ethereum (ETH) ile rakipleri arasındaki farklar da azalmaya başladı.

  Kripto para yatırımcıları, kullanışlılık bakımından öne çıkan blockchain ağlarının yerel kripto para birimlerine yatırım yaparak yüksek oranda kazanç sağlamak istiyor. Son dönemde Ethereum ağının en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Binance Smart Chain (BSC) ağının günlük işlem miktarının rekor kırması dikkat çekiyor. 

  Binance Coin (BNB) Fiyatı Hızlı Yükseldi

  Kripto para dünyasının işlem bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance, blockchain teknolojisinde kendi ağı olan Binance Smart Chain (BSC) kullanıyor. BSC ağında yeni rekorların gelmesi ile birlikte ağın yerel kripto para birimi Binance Coin (BNB) fiyatı da hızlı yükseldi. 

  BSC’nin çok verimli bir şekilde işlem yapma özelliği sayesinde çeşitli projelerde tercih edilme şansı da artıyor. Böylelikle kullanıcı sayısı hızla yükselen BSC günlük işlem sayısı da rekor seviyelere tırmanıyor. BSC son dönemde günlük 4 milyondan fazla işlem yaparak bu alanda kırılması güç bir rekora imza attı.

  BSC ve ETH Rekabeti 

  BSC ağında günlük işlem rekoru kırıldığı dönemde, ETH ağındaki günlük işlem sayısı ise 1.3 milyon seviyesinde kalarak dişli rakibinden çok büyük bir fark yedi. Kripto para uzmanları, BSC’deki benzersiz adres sayısının Ethereum’dakinin yarısında olmasına rağmen bu başarıyı göstermesine dikkat çekiyor.

  Uzmanlar, BSC ağının daha aktif bir şekilde kullanıldığını ve bu durumun ileride daha da artış gösterebileceğini söylüyor. Kripto para yatırımcıları da bu popülerliğin devam etmesi halinde BNB fiyatının ETH fiyatını geçebileceğini şimdiden düşünmeye başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle