Kripto Para

Fortune dergisinin son kapağı NFT oluyor!

  NFT (non-fungible-token) sektörü genişlemeye devam ediyor. Bu kez de ABD New York merkezli iş dünyası dergisi Fortune, son sayısının kapak fotoğrafını NFT olarak satmaya başladığını açıkladı. Fortune’un NFT satışları sınırlı sayıda olacak.

  Kripto para sektörünün çok büyük ölçüde ve ciddi şekilde yaygın hale gelmesiyle birlikte 2021 yılında çok ciddi şekilde büyüyen NFT (non-fungible-token) sektörü, gün geçtikçe ağlarını genişletmeye devam ediyor. NFT sektörü, kripto para sektörüyle ilişkili olmasına rağmen çoğu zaman daha geniş alanlara dokunabiliyor. Zira dijitale dönüştürülebilen her şey, NFT olarak piyasaya sürülebilir. Bu da dünyadaki hemen hemen her şeyin bir NFT versiyonunun olabileceği anlamına geliyor.

  NFT ürünler, değiştirilemez dijital ürünlerdir. Tek ve özel olan bu ürünler, bu yapılarıyla kripto varlıkların sanat eserleri gibi değerlendiriliyor. Bu nedenle de insanların, üreticilerin ya da alıcı tarafındaki taliplerin istekleri doğrultusunda, özel olarak değerlendirilen her an, her proje, her ses insanlara NFT ürün olarak sunulabiliyor. Bu yönde daha önce birçok şaşırtıcı alandan NFT ürün satış haberi gelmişti. Bu kez bu şaşırtıcı ve heyecan uyandırıcı haber New York merkezli iş dünyası dergisi Fortune’dan geldi.

  Fortune Magazine, NFT Satışları İçin “Pplpleasr” ile Anlaştı

  Fortune Magazine son sayısının kapak fotoğrafının NFT olarak satışa çıkarılacağını açıkladı. Açıklamaya göre söz konusu NFT ürünler sınırlı sayıda olacak. Bu kapsamda Fortune, kısa süre önce dijital sanatçı “Pplpleasr” ile işbirliği yapıldığını açıkladı ve NFT satışlarının başlayacağını duyurdu. Fortune Magazine, ABD’deki en uzun soluklu 100 dergiden biri konumunda bulunuyor. Fortune, dünya basınında yaptığı listelemeler ile bir referans olarak kabul ediliyor.

  Fortune, Kripto Para Birimlerini Benimseyen İlk Yayınlardan Biri

  Daha çok ünlü isimlerin işlerine ve hayatlarına odaklanan Fortune, NFT satışlarına başlayacağını duyurarak finans ve ticaret alanına temas eden ilk mecralardan da biri oldu. Ancak Fortune Magazine, kripto para konusunda da öncü konumda bulunuyor. Zira Fortune, 2017 yılında kripto para birimlerini benimsemiş olan ilk yayınlardan biri konumunda. Dergi, söz konusu dönemde kripto para birimlerinin raporlanması için ayrı bir bölüm oluşturmuştu.

  NFT Satışının Detayları

  Fortune’un Ağustos-Eylül sayısı olan “Crypto vs Wall Street” sayısının kapak fotoğrafı, sınırlı sayıda NFT olarak satışa çıkarılacak. Kapak fotoğrafının NFT versiyonu, Fortune’un “Crypto at a Turning Point” isimli paketi için oluşturulan tüm sanat eserleriyle birlikte satışta yer alacak. Satışlar, 9 Ağustos tarihine kadar OpenSea’de gerçekleştirelecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle