Kripto Para

Tron kurucusu Justin Sun 8 milyon dolarlık kaybı doğruladı

  Altcoin piyasasında popüler olan Tron’un kurucusu Justin Sun, hakkında çıkan “zarar etti” yorumlarını doğruladı. Sun, büyük ses getiren Gamestop yatırımında tam 8 milyon dolar kaybettiğini açıkladı…

  WallStreetBets ile yükselen hisse senetleri, finansal piyasalarda büyük ses getiren bir gelişmeye neden oldu. Gamestop yatırımlarında kaybedenler arasında kripto para dünyasının önde gelen isimleri de vardı. Bunlardan biri Tron kripto para birimi kurucusu Justin Sun olarak dikkat çekti.

  WallStreetBets ile yükselen Gamestop şirketinin hisse senetleri, Justin Sun satın aldıktan kısa bir süre sonra düşmeye başladı. Ünlü isim meme’i çok önemli bulduğunu açıklayarak bu hisseleri satmayacağını ve elinde tutacağını açıkladı. Kripto para basınında yer alan haberlere göre Tron kurucusunun elinde Gamestop hisseleri kaldı.

  Hisselerden Büyük Zarar Etti

  Sun, geçtiğimiz hafta GameStop’a 10 milyon dolardan fazla ve AMC hisselerine ise 1 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını açıkladı. Satın aldığı dönemlerde her iki hisse senedi de WallStreetBets tarafından sırasıyla 314 dolar ve 15.5 dolar seviyelerinden işlem görüyordu. Fakat her iki varlığın fiyatı da Justin Sun satın aldıktan sonra düşmeye başladı. 

  Sonuç olarak Sun, GME’den kalanların şu anda yaklaşık 2 milyon dolar değerinde olduğunu doğruladı ve hisseleri satmayacağını şu şekilde ifade etti: “Sanırım tutacağım. GME hissesi üzerinden para kaybetsem bile bunun bir paradigma değişikliği olduğuna inanıyorum. Geçmişte, hepimiz finansal analistlerin tavsiyelerine uyuyorduk ve artık insanlar kendi kararlarını verecekler.”

  Gamestop Hisselerinde 8 Milyon Dolar Kaybetti

  Bloomberg kanalına açıklamalar yapan Tron’un kurucusu, topluluk odaklı eğilimlerin ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti. Ünlü milyarder Elon Musk’ın da bu topluluğun isimsiz lideri ve temsilcisi olduğunu söyledi. 

  Sun’ın GameStop hisselerinde 8 milyon dolar kaybettiği doğrulandıktan sonraki hamlesi merak ediliyordu. Tron kurucusu bu konudaki yatırımların devam edebileceğine olan inancını Elon Musk üzerinden şöyle ifade etti:

  “Elon Musk sadece bir şirketin CEO’su değil, aynı zamanda bu tür bir meme kültürünün temsilcisi ve bu tür yeni nesil hareketin temsilcisi. Gelecekte bu tür topluluk odaklı eğilimler, şirket CEO’larının toplulukla ve hayran kitleleriyle daha fazla ilgilenmesini gerektirecek.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle