Kripto Para

BTC'de boğa sinyali: Kurumsallar Bitcoin toplamaya başladı

  Geçmişten günümüze Bitcoin (BTC) satın alan dev firmalar, aylar geçmesine rağmen hala Bitcoin’lerini satmadı. Analistlere göre Bitcoin yatırımı yapan kurumsal şirketler Bitcoin’lerini tutmaya devam edecek…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, kurumsal Bitcoin yatırımcıları hakkında önemli veriler paylaştı. Ekip, kurumsal şirketlerin yatırım işlemlerini takip edebilmek için Coinbase Pro ve Coinbase Custody cüzdanlarını inceliyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Kripto para dünyasının önde gelen borsalarından Coinbase Pro üzerinden yüklü miktarda kripto para çıkması, ABD’li bir balinanın OTC aracılığıyla Bitcoin aldığını gösteriyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju ve ekibi, kripto para yatırımı yapan dev cüzdanların hareketleri hakkında önemli detayları gözler önüne serdi.

  Kurumsal Bitcoin Yatırımcıları HODL Yapıyor

  Söz konusu balinalar, 23 Aralık günü 11 binden fazla Bitcoin satın almış olabilirler. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, bu adreslerin güncel durumunu kontrol ettiğinde, bunca fiyat hareketliliğine rağmen bu yatırımcıların hala Bitcoin’lerini satmadıklarını gördü. Analist, Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal firmaların, BTC fiyatındaki volatiliteye rağmen satışa gerçekleştirmemelerini yorumladı.

  Kurumsal Bitcoin yatırımcılarının bir kısmı HODL yaparken, bir kısmı da düşen fiyatlardan hareketle Bitcoin miktarlarını yükseltmeye devam ediyor. Coinbase Pro kripto para platformundan gelen güncel bilgiler, balina hesaplarından yaklaşık 13 bin Bitcoin çıktığına işaret ediyor. Kripto para analistleri bu durumları diğerleri ile bir tutarak öncekiler gibi kurumsal alım sinyali olarak değerlendiriyor.

  Bitcoin Toplamaya Devam Ediyor 

  Bitcoin fiyatındaki düzeltme hareketi devam ederken, kurumsal firmalar düşük seviyeden Bitcoin satın almalarıyla gündeme geliyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun paylaşmış olduğu verilere göre satın alınan Bitcoin’lerin borsadan ortalama çıkış fiyatı 46 bin doların biraz üzerinde yer alıyor. 

  Bitcoin’e yatırım yapan dev firmalar, yüklü miktarda BTC alımları yaparken en düşük seviyeden Bitcoin bakiyelerini arttırmayı sürdürüyor. Son olarak BTC yatırımları ile sık sık gündeme gelen MicroStrategy şirketi de 10 milyon değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu. Kripto para yatırımcıları, yüksek bakiyeli şirketlerin bu hareketlerini yakından takip ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle