Kripto Para

Elon Musk paylaştı: Bu altcoin uçuşa geçti

  Kripto para sektöründe şaka amaçlı “meme token” olarak piyasaya sürülen Dogecoin (DOGE), yükselişinin arkasında Elon Musk olduğu biliniyor. Ünlü milyarderin son paylaşımı ise farklı bir altcoinin fiyatını adeta uçurdu…

  Son dönemde kripto para dünyasının en popüler altcoinlerinden biri olan Dogecoin (DOGE), yükselen fiyatı ile yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Hemen hemen bütün kripto para yatırımcılarının gündeminde yer eden DOGE fiyatı artarak kısa sürede top 10 içerisine girmesini sağladı. Dogecoin (DOGE) yükselişinde ise en büyük paylardan biri Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a atfedildi.

  Japon ırkından olan Shiba Inu köpeğinin maskot olarak kullanıldığı Dogecoin (DOGE) hakkında Elon Musk tweetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Dünyaca ünlü milyarder ismin Twitter hesabı üzerinden yaptığı son paylaşım, acemi kripto para yatırımcılarının kafasını karıştırmaya yetti. Elon Musk’ın paylaşımında acemi yatırımcıların yanlış ata oynamaları dikkatlerden kaçmadı.

  Shiba Inu (SHIB) Fiyatında Yüzde 300 Oranında Kazanç

  Dünyanın en zengin isimlerinden Elon Musk, sosyal medya paylaşımında “Shiba Inu” almak istediğini belirtti. Acemi kripto para yatırımcıları bu paylaşımın, DOGE kripto para birimine referans olduğunu anlayamadı. Sektöre yeni giren kripto para yatırımcıları, Uniswap borsasında listelenen Shiba Inu (SHIB) isimli kripto para birimini satın almaya başladı. 

  Shiba Inu (SHIB) fiyatı, Elon Musk paylaşımından kısa süre içinde yüzde 300 oranında artış gösterdi. Kripto para uzmanları, bu durumun acemi yatırımcılardan ve fırsattan yararlanmak isteyen balinaların işi olduğunu vurguladı. Yatırım yapan kitlenin durumu ayrıca altcoin piyasasındaki sektörün geldiği noktayı da gözler önüne seriyor.

  Dogecoin Fiyatı Da Yükseldi

  Bu paylaşımların ardından DOGE fiyatı da kısa süre içinde en çok kazandıran altcoinler arasına girmeyi başardı. En değerli kripto para birimleri arasında DOGE, 15. basamaktan kendine yer buluyor. DOGE/USD paritesindeki değişiklik kripto para yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. Elon Musk’ın bu kripto para birimi ile ilgili yaptığı paylaşımların artık eskisi kadar etkili olmadığı görülüyor. Analistler bu durumun sebebini yatırımcıların güven kaybı yaşaması olarak nitelendiriyor. 

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle