EverRise (RISE) Token Nedir? Nasıl Alınır?

  Bu yazımızda, akıllı sözleşmeler ile işlem yapmayı benimseyenlerce yakın takibe alınan RISE Token hakkında bilgileri sunacağız. RISE Token nasıl alınır, avantajları, dezavantajları ne, projesinin amacı ve geleceği için yapılan fiyat tahmini ne gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız.

  EverRise (RISE) Token Nedir?

  EverRise (RISE) Token, EverRise ağında çalışan kripto para birimidir. EverRise ağ topluluğuna statik ödülleri vermek amacıyla RISE Token kullanılır. RISE Token, sahipleri tarafından merkeziyetsiz finansal işlemlerden staking alanında kullanılabilen bir araçtır. RISE Token akıllı sözleşmeler ile işlem başlatır ve sözleşmeleri geri yürütme imkanını tanır. Diğer yandan aynı kripto para üzerinden 2. veya 3. işlemi yapmayı önleyen güvenlik protokollerine sahiptir. RISE Token bu kapsamda güvenli kripto para işlemi sunan bir blockchain ağıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  EverRise (RISE) Token projesinde amaç likidite havuzlarından yatırımcılar için daha yüksek pasif gelir sunabilmek ve kara para aklama riskini ortadan kaldırmaktır. Proje diğer yandan bir akıllı sözleşmenin iptal edilebilmesine imkan sunar. Ancak akıllı sözleşme iptallerinde ağda oylama yapılır ve çoğunluk sözleşme iptaline yönelik oy verirse işlem iptali gerçekleştirilir. Proje staking mantığını “likidite kiliti“ isimli işlemi üzerinden izler. RISE Token sahipleri ağda likidite kilidini belirli vadede başlatıp yeni tokenları kazanırlar. Proje hakkında saha fazla bilgiye şuradaki adreste yer alan Whitepaper sayfasından ulaşabilirsiniz. 

  RISE Token Yorum

  RISE Token hakkında yorum yapan yatırımcılar onun geri alım vergilerinin sahiplere verilen ödüllerden daha fazla olduğunu ifade ediyorlar. RISE Token ile yatırım yapanlar işlemler üzerinden %2 oranında ödül kazandıklarını ancak işlemler için %6 geri alım vergisi ödediklerini açıklıyorlar. Bu kapsamda masrafların düşük olmadığını savunuyorlar. 

  EverRise Token Geleceği

  RISE Token’ın geleceği hakkında tahmin yapan analistler onun 2021 yılı Haziran ayını değer kazanımı ile tamamlayabileceğini açıklıyorlar. Uzman analistlere göre 2021 Temmuz ve Ağustos ayları RISE Token için oldukça dalgalı geçebilir. Ancak Eylül ayında dikkatleri çeken bir değer kazanımı beklentisi olan analistler, RISE Token fiyatının 0.000000050 dolar ile 0.00000060 dolar arasında olabileceğini belirttiler.

  EverRise (RISE) Token Nasıl Alınır?

  RISE Token almak için uygulanacaklar şunlardır:

  • 1. Adım: RISE Token şu anda PancakeSwap, ZT ve LBank kripto para borsası platformlarından satın alınır. Bu yüzden ilgili borsalarda seçilene erişilmelidir.
  • 2. Adım: Tercih edilen borsanın ana sayfasından hesap oluşturma işlem menüsüne giriş yapılarak, görüntülenene form doldurulup kaydedilerek hesap açılmalıdır.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma işlem menüsüne giriş ardından uygun bir para yatırma yöntemi seçilerek, para transferi yapılır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiyenin oluşması ardından RISE Token paritesine ulaşılacak satın alma işlem ekranına,“kripto al“ menüsüne tıklanarak gidilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde anlık fiyat üzerinden veya tanımlanan daha uygun fiyattan RISE Token alım emri verilir. 
  • 6. Adım: Satın alma emrinin onayı ardından sanal cüzdana gelen tokenlar burada saklanabilir veya güvenlik performansı daha yüksek olan donanım cüzdana transfer edilerek saklanabilir.

  Bu adımların doğru atılması ardından satın alım başarıyla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  RISE Token avantajları:

  • İyi Pasif Gelir: RISE Token sahipleri EverRise ağından likidite havuzları yardımı ile token kilitleyip, vade sonunda pasif geliri iyi bir miktarda edinirler.
  • Hız: RISE Token ile yapılan cüzdanlar arası sınır ötesine transfer veya takas işlemleri dakikalık sürede onay alır, zamandan tasarruf edilir.
  • Sözleşmeyi Geri Yürütme: RISE Token ile başlatılan akıllı sözleşme bir süre sonra avantajsız bulunursa, iptali için ağda oylama başlatılıp, çoğunluk oyu alınırsa geri yürütme yapılabilir.

  Dezavantajları Ne?

  RISE Token dezavantajları:

  • Avantajsız İşlem Ücreti: RISE Token yatırımcılar her bir işlem için alınan %6 oranındaki geri ödeme vergilerini yüksek bulurlar. Bu verginin yanında dağıtılan ödüller ise %2 oranındadır.
  • Kısıtlı Erişim: RISE Token sadece 3 kripto para borsasında işlem yer alıyor. Bu borsalar ise Binance veya Coinbase gibi işlem hacmi geniş küresel olarak kabul gören borsalar değillerdir.

  Sonuç

  RISE Token, likidite havuzundan staking imkanı sunan, hızlı işleme avantajı veren bir kripto paradır. NFT yaratma, depolama hizmeti satın alma gibi yeni nesil işlemlerde kullanılmaz. Analistler 2021 senesinde değerlenebileceğini ifade ediyorlar. Hedef fiyatlara ulaşırsa kar sunabilir.

  Binance Smart Chain ağında işlem gören bir token olan RISE kısıtlı bazı merkezsiz borsalarda işlem görüyor. Şayet daha geniş kripto para borsalarında işleme girerse fiyat anlamında da daha parlak seviyeleri görebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle