EverRise (RISE) Token Nedir? Hangi Borsada Var?

  Merkeziyetsiz finansın geleceği olarak görülen ve geliştirdiği çözümler ile Web3’te güvenlik ve çok zincirliliğe odaklanan EverRise, son dönemde Türk yatırımcılarının da izleme listelerinde yer almaya başladı. Projeyi yakından tanımak isteyen okurlarımız için hazırlanan içeriğimizde proje hakkında sahip olduğunuz bilgileri artıracak ve yatırım kararlarınızı şekillendirecek;

  RISE Token nedir, avantajları ve dezavantajları nelerdir, hangi borsalarda listelenir, EverRise ne vaat eder gibi merak edilen sorular yanıtlandı.

  EverRise (RISE) Token Nedir?

  EverRise, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri için güvenlik ve çok zincirli çözümler oluşturarak DeFi erişebilirliğini artırmaya odaklanan bir teknoloji şirketidir. Merkeziyetsiz uygulama (DAPP) ekosistemi ile projeler ve yatırımcılar için çok zincirli güvenlik çözümleri sağlayan EverRise şirketince ekosistemin kullanımı için geliştirilen kripto para birimi RISE Token’dir. RISE Token, yatırımcılarını token tuttukları için ödüllendiren ve teminatlandırılmış bir hiper-enflasyonist belirteçtir. 

  EverRise Projesi ve Whitepaper

  EverRise, DAPP’lerden oluşan yenilikçi bir ekosistem yardımı ile yatırımcılara ve proje geliştiricilerine mümkün olan en geniş pazara en yüksek düzeyde güvenlikle erişim için araçlar sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda şirket ilk etapta geliştirdiği 6 DAPP ile yola çıkarken, devamında yeni merkeziyetsiz uygulamalar ile ekosistemini geliştirmeye devam etmiştir.

  EverRise tarafından DeFi alanındaki projeler ve bireyler için geliştirilen DAPP’ler çok zincirli güvenlik çözümleri sağlar. Ethereum ile birlikte Polygon, BNB Chain, Fantom ve BNB Chain ağlarında ilgili DAPP çözümleri kullanılmaktadır. Yatırımcıların maksimum düzeyde güvenlikle DeFi erişimini kolaylaştırmanın yanında proje geliştiricilerine de odaklanan EverRise, projelerin güvence altına alınması için gerekli araçlar ile ekosistemini güçlendirmiş ve güçlendirmeye devam etmektedir.

  EverRise tarafından geliştirilen DAPP’ler, DeFi erişimini güvenli kılmanın yanında yerel madeni para ile ödeme, zincirler arası yerel madeni para değişimi, tek bir noktadan aktif belirteçlerin kontrolü, NFT kazancı sunan stake aracı ve dijital varlık saklamaya yönelik çözümler sunar. Halihazırda 9 farklı DAPP ile yatırımcılara ve proje geliştiricilerine hizmet eden ekosistemi daha yakından tanımak ve vaat ettiği teknolojiyi incelemek için rehber yazımızla birlikte https://www.everrise.com/assets/pdfs/EverRise-WhitePaper.pdf adresi üzerinden erişim sağlanan RISE Whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

  RISE Token Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  RISE Token, bir blockchain teknoloji şirketi olarak DAPP geliştirmeye odaklanan EverRise tarafından geliştirildi. Twitter, Telegram, Reddit, YouTube, Facebook, Instagram ve Discord üzerinden şirket ve proje hakkında gelişmeleri yakından takip edebilirsiniz.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  RISE Token kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • DAPP Kullanımı: RISE, ekosistemde yer alan DAPP’lerin çalıştırılması için gereklidir. İşlem ücretlerinin ödenmesinde kullanılan RISE Token güncel listeye göre EverRevoke, EverSwap, EverOwn, EverBridge, EverMigrate, NFT Staking Lab, EverLaunch, EverLock ve EverWallet araçlarında kullanılmaktadır.
  • Zincirler Arası İşlemler: 5 farklı zincir arası belirteç değişimi ve DAPP kullanımı için RISE Token gereklidi.
  • Staking: RISE stake edilebilir. NFT Staking Lab aracı ile stake edilen RISE Token karşılığında NFT ödülü kazanılabilmektedir.
  • Güvenlik: RISE, ekosistemin güvenliğinden sorumludur.
  • Yatırım: Listeleme yapan borsalardan RISE alınıp satılabilir ve takas edilebilir.

  EverRise Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  EverRise, bir teknoloji şirketi olarak geleceğin teknolojisi olarak görülen blockchain’e odaklandı ve ekosistemine kazandırdığı DAPP’ler ile DeFi’nin geleceğinde özel bir yer edindi. Tıpkı meme coin’ler ile benzer hiper-enflasyonist ve kullanıcı ödüllendirmeye odaklı bir token olan RISE belirtecini geliştirerek yenilikçi DAPP’leri ile jetonunu destekleyen projenin benzersiz yönleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • 9 farklı DAPP ile DeFi erişimini kolaylaştırırken, bireylere ve proje geliştiricilerine maksimum düzeyde bir güvenlik için gerekli olan araçları sunar.
  • Ethereum, BNB Chain, Polygon, Avalanche ve Fantom ağlarında geliştirdiği DAPP’ler kullanılmaktadır.
  • Geliştiricilerin projeleri için farklı ağlar üzerinde köprü görevi görürken, bireylerin jetonlarını zincirler arası yüksek hızda aktarmalarını sağlar.
  • DeFi’nin sürekli yaşadığı değişime ayak uydurmak için gerekli araçları geliştirmeyi sürdürerek aradaki boşluğu kapatmaya devam eder.
  • RISE Token stake edilebilirken, stake ödülü olarak NFT kazanılabilen bir DAPP ile token kilitleme cazibesini artırmayı başarır.
  • Ekosistemde avantajını kaybeden bir akıllı sözleşmenin iptal edilmesi için düzenlenen oylamada, katılımcıların cüzdanlarında RISE bulundurmaları istenmemektedir.

  RISE Token Coin’in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Kullanıcılarının “DeFi’nin geleceği” olarak nitelendirdikleri ve devam eden DAPP geliştirmeleri ile sektördeki ihtiyaçları gözetmeye devam eden EverRise, pek çok güçlü özelliği ile dikkat çeker. Bununla birlikte kripto para birimlerinin riskli doğasından etkilendiği söylenebilen projede öne çıkan avantajlar ve dezavantajlar şu şekildedir:

  Avantajları

  • RISE kilitleme yolu ile pasif gelir elde edilebilir.
  • RISE, zincirler arası transfer işlemlerini yüksek hızda gerçekleştirme olanağı tanır.
  • Büyük bir DAPP ekosistemi içinde RISE Token kullanılmaktadır.
  • DeFi’yi kullanıcılara ve proje geliştiricilerine daha güvenli bir hale getirir.

  Dezavantajları

  • Binance’ta listelenmez.
  • Daha az sayıda borsada işlem görmektedir.
  • Maksimum token arzı deflasyonisttir.
  • Fiyatları aşırı volatil olup bu nedenle RISE yatırımı riskli görülebilir.
  • Komisyon oranları yüksektir.

  RISE Token Coin Hangi Borsalarda Var?

  RISE Token listeleme yapan kripto borsaları şunlardır:

  • MEXC
  • TraderJoe
  • PancakeSwap (V2)
  • Uniswap (V2)

  EverRise (RISE) Token Piyasa Bilgileri

  RISE Token maksimum arzı 71.618.033.988 adettir. RISE Token, 3 Aralık 2021 tarihinde $0,001917 fiyatla tüm zamanların en düşük değerine (ATH) ulaştı. RISE Token’de 17 Aralık 2022 tarihinde ise $0,0001343 fiyatla tüm zamanların en düşük seviyesi (ATL) görüldü. RISE Token piyasa analizi ve uzman değerlendirmeleri için rehber içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

  RISE Token Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: Uniswap, TraderJoe, PancakeSwap, vb. RISE Token listeleme yapan kripto para borsalarının mobil uygulamalarını edinin.
  • 2. Adım: Uygulama aracılığı ile KYC bilgilerinizi kullanarak ücretsiz borsa hesabı açın.
  • 3. Adım: Açılışı tamamlanan borsada “Güvenlik” sekmesi altında yer alan iki doğrulamayı tamamlayın.
  • 4. Adım: Son doğrulama onayı ile birlikte borsa hesabınıza para gönderin.
  • 5. Adım: Bakiyeniz tutarınca kripto para alım ve satım aracı yardımı ile RISE Token alış emri oluşturun ve emrin gerçekleşmesini bekleyin.
  • 6. Adım: Gerçekleşen emir ardından RISE Token bakiyenizi borsa cüzdanınızdan takip edebilir, dilerseniz listeleme yapan alternatif bir borsa ya da destekleyen cüzdan seçeneklerine RISE Token’i aktarabilirsiniz.

  Özet Olarak

  EverRise (RISE) Token, DeFi protokolleri için güvenlik ve çok zincirli çözümler oluşturan blockchain teknoloji şirketince çıkartılmış hiper-enflasyonist bir kripto para birimidir. Çok zincirli, esnek ve yenilikçi DAPP çözümleri ile bireylere ve kullanıcılara DeFi için gerekli tüm güvenli koşulları sunmaya çalışan proje, 5 farklı zincir arasında köprü görevi üstlenir. Yerel token RISE ekosistemde yer alan DAPP’lerin kullanımı için gereklidir. RISE yüksek arza sahip olup Uniswap, TraderJoe, PancakeSwap ve MEXC üzerinden işlem görmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle