BTC'yi yasal ilan eden son ülke El Salvador olmayacak!

  Finans dünyasının dev danışmanlık şirketlerinden deVere Group CEO’su Nigel Green, yeni açıklamalarda bulundu. Ünlü yönetici, Bitcoin’in yasal para olarak kabul edilmesinde El Salvador’un son olmayacağını söyledi…

  Kripto para piyasasında El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul ettiğini açıklamasının yankıları sürüyor. Bitcoin’e yaptığı yatırımlar ve açıklamaları ile tanınan Nigel Green, yine çok dikkat çeken açıklamalara imza attı. İngiltere merkezli finansal danışmanlık firması deVere Group CEO’su Nigel Green, Bitcoin sektörünü değerlendirdi.

  El Salvador’un Bitcoin adımını yorumlayan Green, kişisel web sitesi üzerinden bu konudaki görüşlerini paylaştı. Bazı büyük ve güçlü ülkelerin, bu önlenemez gidişatı durdurmaya çalıştıklarına dikkat çeken BTC destekçisi, El Saldavor’un bu alanda son ülke olmayacağını söyledi.

  Bitcoin’in Yasal Para Olarak Kabulü

  Ünlü deVere Group CEO’su Nigel Green, kripto para basınında büyük yankı uyandıran açıklamalarında şu ifadelere yer verdi: “9 Haziran günü kripto para evreni için çok önemli bir gündü. El Salvador, Bitcoin’i dünyada yasal bir para yapan ilk ülke oldu. El Salvador Meclisi, 84 oyun 62’sini olumlu yönde kullanarak bu kararı aldı. Forbes, Yahoo News, City AM ve Verdict gibi kuruluşların da benim sözlerimi haberleştirdiği gibi, yine aynı yorumu yapacağım. El Salvador kesinlikle son olmayacak.”

  Bazı ülkelerin kripto para birimine karşı olumsuz tavır takındığını hatırlatan Green, Bitcoin’in önlenemeyeceğini kaydetti. “Buna rağmen bazı güçlü ve büyük ülkeler, önlenemez geçişi geciktirmeye ya da durdurmaya çalışıyor. Küresel dijital paralara geçiş durdurulamaz. El Salvador’un bu anlamda aldığı karar tarih yazmakla aynıdır. Diğer ülkeler de onları takip edecektir.”

  Geleneksel Bankaların Süreçteki Rolü

  Gelişmekte olan ülkelerde, hem kişiler hem de kurumlar için finansal katılımın dijital paralar ile sağlanabileceğini vurgulayan Green, geleneksel bankalar hakkında şunları aktardı: “Dijital paralar sayesinde bu kişi ve kurumlar, geleneksel bankalar ve finans hizmetleri sağlayıcılarını baypas edebilirler. Doğal olarak El Salvador’un bu hamlesi özellikle zengin ülkelerden eleştiri alacaktır. Bu yüzden, karmaşık sorunları çözmeye yönelik olan bu devrimsel yaklaşımın savunulması gerektiğini düşünüyorum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle