Ünlü analistten uyarı! BTC'de kısa vadeli risk yüksek

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) geride kalan 1 haftada son 19 ayın en yüksek seviyesini test etti. BTC’de yükseliş sinyalleri yatırımcılar ve analistler tarafından dikkatle izleniyor.

  Popüler bir kripto para analisti, BTC’de son durum değerlendirmesinde bulundu. Analist, BTC grafiğinden yola çıkarak son düzeltmenin akabinde açıklanması muhtemel spot BTC ETF onayına dikkat çekti. Bu gelişmeler, önümüzdeki günlerde BTC fiyatında volatiliteyi arttırabilir.

  ABD Merkez Bankası’nın (FED) faizi sabit bırakması ve para politikasında gevşeme sinyalleri vermesi kripto piyasasını coşturdu. BYC son 19 ayın en yüksek seviyesini test etmesinden sonra yeniden yükselişe geçti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği “The Flow Horse” takma adlı analist, BTC’nin geleceği ile ilgili önemli bir uyarıda bulundu.

  Alıcılar Çoğunlukla Kaldıraçlı İşlem Açıyor

  Uzmana göre spot BTC ETF’lerinin onayı, BTC için ciddi bir fiyat artışını tetikleyebilir. Fakat anonim analist, bu artışın “iştahlıların çoğunda” daha az token olduğunu ve genellikle kaldıraçlı alıcılar tarafından yönlendirildiğini ifade ediyor. The Flow Horse, spot alıcı talebinin az olması sebebiyle piyasada, muhtemelen daha büyük fiyaskoların yaşanabileceği anlamına geldiğini vurguluyor.

  The Flow Horse sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, hafta başındaki sert düzeltmeyi hatırlattı. BTC ve diğer kripto paralardaki long pozisyonlarının, bu haftanın başlarında 400 milyon doların üzerinde tasfiye edilmesi önem taşıyor. Coinglass verilerine göre, bu tasfiye olayı yaklaşık 120 bin yatırımcıyı etkiledi. Analist, bu durumun, piyasanın ani bir şekilde değişebilecek risklere işaret ettiğini söylüyor.

  BTC fiyatında Dalgalanmalar Artabilir

  The Flow Horse’a göre BTC fiyatlarındaki kısa vadeli dalgalanmalar, özellikle ETF yetkilendirmesi veya kaldıraçlı alım talebi gibi önemli duyuruların ardından artabilir. Bu noktada, analist yatırımcılara dikkatli olmaları ve gerektiğinde pozisyonlarını gözden geçirmeleri uyarısı yaptı. Popüler analist, yatırımcılara, BTC fiyatlarındaki bu dalgalanmalara karşı hazırlıklı olmaları ve stratejilerini buna göre ayarlamaları önerisinde bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle