Ünlü CEO’ya göre BTC 100 bin dolar sinyalleri veriyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son hafta arasını yukarı yönlü şekilde hareketli geçirmesi, piyasaları da aynı oranda hareketlendirdi. Yaşanan hareketlilik sonrası Gyft eski CEO’su, Civic (CVC) kurucu ortağı Vinny Lignham, Bitcoin’in 100 bin dolar sinyalleri verdiğini iddia etti.

  Bitcoin (BTC) Mayıs ayından bu yana 30 bin dolar bandının üzerinde kalma mücadelesi veriyor. Birkaç kez sıçrama yapan Bitcoin, çıktığı bölgelerde tutunamadı ve düşüş eğiliminde kaldığını birçok kez gösterdi. Bu eğiliminden bir türlü kurtulamayan Bitcoin, 26-27 Haziran tarihleri arasında yukarı yönlü ivmelenmeler ile umutları yeşertti. Yaşanan yukarı yönlü hareketlilik sonrası Civic (CVC) kurucu ortağı ve Gyft eski CEO’su Vinny Lignham, BTC fiyatı ile ilgili tahminlerini paylaştı.

  Bitcoin ile birlikte kripto para dünyası, hareketli geçen hafta sonunun ardından yeni haftada yön arayışlarını sürdürüyor. Olumlu anlamda beklentilerin çoğalmaya başladığı yeni haftada Bitcoin, 34 bin dolar üzerinde tutunmaya çalışarak mücadelesini devam ettirmeye uğraşıyor. Bitcoin’in 28-29 Haziran tarihleri arasındaki 24 saatlik süreçte %4,5 oranında değer kazanmış olması da piyasalar ve yatırımcılar adına umut vaat ediyor.

  Lingham’a Göre BTC 100 Bin Dolar Sinyali Veriyor

  Umut vaat eden fiyat hareketlilikleri kendisini gösterince, Vinny Lingham da tahminlerini dile getirdi. Twitter üzerinden düşüncelerini paylaşan Lingham, Bitcoin’in 30 bin dolar desteğini savunmasının büyük bir sinyal barındırdığını iddia etti. Lingham’a göre BTC’nin bu bölgeyi savunması, 100 bin doların görülebileceğine ilişkin bir işaret. Lingham konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  Bitcoin’de 30 bin dolar seviyesi korunmaya devam ederse, bu yıl muhtemelen 100 bin dolar rekoru kırılacak.”

  Lingham’ın Önceki Başarılı Tahminleri Gündeme Geldi

  Her ne kadar Lingham gibi düşünen birçok kişi bulunsa da Lingham’ın bu fikrine karşı çıkan kişiler de var. Yatırımcıların Lingham’ın paylaşımına verdiği tepkilerden dahi bu iki yönlü görüş ayrılığı net şekilde görülebiliyor. Ancak Lingham’ın iyimser fiyat tahmini sonrası, bir kullanıcı onun daha önceki başarılı tahminlerini hatırlattı. Lignham, kullanıcının da hatırlattığı gibi daha önce Litecoin (LTC), Ethereum ve Filecoin (FIL) ile ilgili yükseliş tahminlerinde başarılı olmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle