Kripto Para

Bitcoin’in en önemli ismi Ethereum’u övdü!

  Erken dönem Bitcoin destekçilerinden olan Bitcoin’in Cash’in geliştiricisi Roger Ver, uzun süren sessizlik ardından önemli bir açıklamada bulundu. Kendisini Bitcoin destekçisi olarak tanıdığımız isim bu kez Ethereum’u överek Vitalik Buterin'e teşekkür ederek dikkat çekti.

  Bitcoin Cash’in (BCH) yaratıcısı Roger Ver, son açıklamaları ile Bitcoin (BTC) topluluğunu şaşırttı! 2011’den bugüne kendisini Bitcoin’in yayılmasına adayan BCH geliştiricisi, Ethereum (ETH) hakkında yaptığı açıklamalar ile dikkat çekti!

  “Küresel Çapta Benimsenmeyi Ethereum Sağladı”

  Bitcoin benimsenmesine olan katkısı ve destekleri nedeniyle “Bitcoin İsa’sı” olarak nam salan Roger Ver, tüm bu geçmişine karşın blok zinciri teknolojisinin benimsenmesini Ethereum’a bağladı. “Piyasa değeri en büyük kripto para olmasa bile şu anda küresel çapta benimsenmeyi sağlayan Ethereum diye düşünüyorum” ifadeleri ile söze başlayan Ver, “Birçok kopyası da çıktı ve bazı ölçeklenme problemleri de yaşıyor. Ama bence hala Ethereum sağlam bir şekilde olduğu yerde duruyor.” dedi.

  BTC geliştiricileri ile ETH geliştiricisi Vitalik Buterin arasındaki savaşa değinen Ver, “Erken döneminde Bitcoin geliştiricileri ve Vitalik Buterin arasında bir savaş bardı. Geliştiriciler Bitcoin’in bir varlık saklama aracı olarak kalmasını istiyordu. Akıllı kontratlar konusunda anlaşamadılar. Bu durum da onu Ethereum’u başlatmaya itti.” sözleri ile Ethereum’un BTC geliştiricilerinin eksikliğinden doğduğunu ima etti.

  “Dünyayı Daha İyi Bir Yer Yaptığı İçin Teşekkür Ederim”

  Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin hakkında konuşmaya devam eden Ver, “Ben Vitalik’in neredeyse çocuk yaşta olduğu dönemi de hatırlıyorum. Çok gençti tabi ki… 2012’de bir festivalde çok akıllı bir çocuk olarak ön plana çıkmıştı.” sözleri ile ünlü geliştirici ile geçmişinden bahsetti.

  Vitalik Buterin’in insanlığı bir adım ileriye götürdüğünü söyleyen ve bu konuda ona teşekkür eden Ver, “Bu nedenle tebrik etmek isterim. Aslında sadece tebrik etmek de yetmez. Dünyayı daha iyi bir yer yaptığı için ve hatta insanlığı bir adım daha ileri götürdüğü için teşekkür de etmemiz lazım.” ifadelerini kullanarak BTC topluluğunun şaşkınlığını artırdı. Bu sözleri sarf eden ismin Bitcoin’in en büyük destekçisi olması büyük ses getirdi. Ayrıca bu açıklama Ethereum’un sadece Bitcoin’in ezeli rakibi değil aynı zamanda onun eksik bıraktığı yönleri tamamlamak için harika bir proje olduğu yönünde yeni bir tartışma başlatabileceği kesin!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle