Filecoin yükselişi sürecek mi?

  Son dönemde altcoin yatırımcısının radarına takılan Filecoin (FIL) yükseliş ivmesiyle dikkat çekiyor. Kısa sürede yüzde 100 oranında artışla yatırımcısının yüzünü güldüren FIL hakkında araştırmalar yoğunlaşıyor…

  Kripto para topluluğunun son haftalarda en çok dikkatini çeken altcoinler arasında Filecoin (FIL) öne çıktı. Kısa sürede yüzde 100 oranında değer kazanmasıyla yatırımcısını sevindiren FIL, hızlı yükselişine devam ediyor. FIL fiyatındaki artışın arkasındaki en büyük katalizör, Grayscale şirketinin yapmış olduğu duyuru oldu.

  Kurumsal firmalar için Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin alım satım işlemlerini yöneten Grayscale, portföyüne 5 yeni altcoin eklediğini duyurdu. Bunlardan birisinin de Filecoin (FIL) olması, zaten yükselen FIL fiyatını daha da fırlamasına yol açtı. Bu haberin kripto para basınında yer almasının ardından FIL fiyatı hızla yükselerek bütün altcoin yatırımcılarının radarına girmeyi başardı.

  Filecoin (FIL) Yükselişine Devam Edecek Mi?

  Öte yandan bu duyurudan saatler önce ünlü milyarder Cameron Winklevoss, Filecoin (FIL) fiyatının uçuşa geçmesini destekleyecek açıklamalarda bulundu. Bu ağdaki madencilerin ve Github’a katkıda bulunanların sayısının yüksek olduğunu vurgulayan ünlü milyarderin açıklamaları büyük ilgi gördü. Çinli kripto para gazetecileri de Filecoin (FIL) fiyatında yaşanan yükseliş hareketine dikkat çekince fiyattaki artış kaçınılmaz oldu.

  Son iki haftalık grafikte yüzde 90, aylık grafikte ise yüzde 53 oranında değer kazanan Filecoin (FIL) fiyatının yükselişine devam edeceği düşünülüyor. Filecoin (FIL) kripto para piyasasındaki en yüksek fiyat seviyesini 15 Ekim 2020 tarihinde görmüştü. Uzmanlar bu rekorun bir kez daha kırılacağını söylüyor.

  Filecoin (FIL) İnceleme

  Merkeziyetsiz ağa sahip olan Filecoin, açık kaynak kodlu bir depolama ve pazaryeri hizmeti veriyor. Filecoin kullanıcıları kişisel verileri, şirket bilgileri, oyun ve podcast verilerini bu ağ üzerinde depolayıp saklayabiliyor. Wikipedia veri tabanının bir kısmının Filecoin ağında saklandığı biliniyor. Farklı bir sistem kullanan Filecoin, madencilerinden işlem gücü yerine depolama alanı alıyor ve karşılığında madencilere platformun yerel kripto para birimi FIL kazandırıyor. FIL token listeleyen kripto para borsaları arasında şunlar öne çıkıyor: Huobi, Binance, Coinbase Pro, OKEx, BKEK, Digifinex, Coinlist, Bitcoin.com, Kraken.

  Güncel verilere göre şu anda 1 Filecoin fiyatı %filecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %filecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, FIL fiyatı 24 saatte %filecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle