Kripto Para

Weibo çok sayıda hesabı engelleyince BTC tepki verdi!

  Çin merkezli kripto para kaynakları, kripto para piyasasında endişe yaratan haberler paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Weibo’nun çok sayıda kripto para hesabını askıya alması Bitcoin fiyatında geri çekilme yaşattı…

  Çin’in Twitter sosyal medya platformu olarak bilinen Weibo, sektörde yakından takip edilen kripto para hesabını askıya aldığını açıkladı. Kripto para topluluğunda takip edilen bu hesapları peş peşe engelleyen Weibo’nun bu hareketi, kripto para piyasasından da tepki gördü. 

  Kripto para tarihindeki en büyük sosyal medya yasağı olarak tanımlanan bu hamle, Çin hükümetinin kripto para sektörüne bir diğer müdahalesi olarak kabul edildi. Bilindiği üzere son dönemde kripto para piyasasında da sert düzeltmelere yol açan önlemler, Çin’de kripto para piyasasında korku ve endişe yaratmaya başladı. 

  Çinli Fenomenlerin Hesapları Engelleniyor

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ve sektörde fenomen seviyesinde olan kripto para hesapları Weibo tarafından engellenmeye başladı. Bu yasaklamanın şimdiye kadar en büyük önlem olduğu ifade edilirken, Bitcoin fiyatından da mu müdahaleye tepki gecikmedi. 

  Lider kripto para biriminin fiyatı, bu haberin kripto para basınında geniş yankı bulmasından sonra 35 bin dolar seviyelerine kadar çekildi. Öte yandan kripto para piyasasının en büyük ikinci varlığı olan Ethereum fiyatı da ciddi oranda geri çekilmeden nasibini aldı

  Çin’den Gelen Haberler Piyasayı Etkiliyor

  Kripto para piyasasında yükseliş beklentilerinin görüldüğü cumartesi gününde Çin’den gelen bu haberler yine yükseliş umutlarını boşa çıkardı. Yeşil bir gün geçiren kripto para piyasaları Çin’den gelen önlem haberleri ile birlikte yine günlük kazançları sildi. 

  Tedirginliğin ve korkunun tavan yaptığı piyasada Çin’den peş peşe gelen olumsuz haberler, kripto para piyasasındaki yükseliş hareketlerini baltalıyor. Daha önce de 40 bin dolar barajını geçmeye çok yaklaşan Bitcoin fiyatı, Çin’den gelen olumsuz haberler yüzünden hızlı bir gerileme yaşamıştı. BTC fiyatında yıkım yaratabilen bu haberlere karşı boğaların da mücadelesi devam ediyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle