Kripto Para

Facebook, BTC’nin gerisinde kaldı! İşte 4. çeyrek raporu 

  4 Ekim TSİ akşam saatlerinde dünya genelinde Facebook, WhatsApp ve Instagram platformları genel bir sorunla karşılaştı. Bu platformlarda sorun yaşanırken, Bitcoin (BTC) ise değer artışları yaşadı. Bu gelişmeler nihayetinde BTC, piyasa değeri bakımından Facebook’u geride bıraktı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2009 yılında piyasaya sürüldükten sonra bir süre ABD doları karşısında değersizdi. En başlarda hiçbir değeri olmayan ve sonradan birkaç dolarlık değerlere ulaşan Bitcoin, 11 yıl sonra ise neredeyse trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı ve öte yandan birim fiyatıyla da 65 bin dolar seviyesine kadar yükseldi. BTC, bu serüveninde piyasa değeri bakımından birçok dünya markasını da geride bırakmayı başardı. 4 Ekim tarihinde değer artışları yaşayan BTC, aynı tarihte sorunlarla karşılaşan Facebook’u da piyasa değeri bakımından geride bıraktı.

  BTC, Facebook’u Geride Bıraktı

  4 Ekim TSİ akşam saatlerinde Facebook, WhatsApp ve Instagram platformlarında genel bir sorun yaşandı. Bu nedenle bu uygulamalar ve sosyal medya platformları saatlerce kullanıcılarına hizmet veremedi. Aynı süreçte Bitcoin ise değer artışları yaşayarak 50 bin dolara doğru hareket etti. Değer artışı yaşayan Bitcoin’in, piyasa değeri de 1 trilyon dolar seviyesine doğru hareketlendi. Yaşanan gelişmelerin ardından Bitcoin, Facebook’u geride bırakmayı başardı.

  Bitcoin Geçtiğimiz Yıl Yüzde 360’tan Fazla Değerlendi

  Asset Dash verilerine göre Bitcoin 929,104 milyar dolarlık piyasa değerinin üzerine çıkmayı başardı. Aynı süreçte sosyal medya devi Facebook’un piyasa değeri ise 922,755 milyar dolar seviyesinde kaldı. Her ne kadar Bitcoin dönemsel olarak değer kayıpları ve fiyat düzeltmeleri yaşıyor olsa da yükselişlerine devam ediyor. Geçtiğimiz yıl %22 oranında değer artışı yaşayan Facebook karşısında Bitcoin, %360’tan fazla değer artışı yaşamıştı.

  BTC’nin 4. Çeyrek Performansları

  Dünya genelinde, son 10 yılın en iyi performans gösteren varlığı olarak öne çıkan Bitcoin, 2021 yılının da 4. çeyreğine yükselişlerle giriş yaptı. Birçok analist ve uzman, BTC’nin yılın son çeyreğinde, geçmişte birçok kez olduğu gibi yine çok ciddi yükselişler yaşayacağını öngörüyor. Son olarak 2020’deki ralli de yılın son çeyreğinde başlamıştı. Bitcoin son yıllarda, son çeyreklerdeki değer artışları şöyle:

  • 2015 4. çeyreği - %82,84
  • 2016 4. çeyreği - %62,60
  • 2017 4. çeyreği - %210,13
  • 2020 4. çeyreği - %168,78

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle