Kripto Para

Cumhurbaşkanı görüşme sonrası Elon Musk’a NFT hediye etti

  2021 yılında dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri olan ve kripto para piyasalarında da en fazla popülariteye kavuşan kişi olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 16 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans görüşmesinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, görüşme sonunda Musk’a bir NFT hediye ettiği öğrenildi.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında dünyanın en çok konuştuğu isimlerden biri haline geldi. Time dergisinin “Yılın İnsanı” seçtiği Elon Musk, öte yandan kripto para piyasalarında da adından en çok söz ettiren kişi oldu. Özellikle Dogecoin (DOGE) ile ilgili paylaşımlarıyla sık sık gündem yaratan Elon Musk, 16 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile video konferans yöntemiyle görüştü. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, görüşme sonrasında Erdoğan’ın, Elon Musk’a bir NFT hediye ettiğini duyurdu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Elon Musk Görüşme Gerçekleştirdi

  Bilindiği gibi Ocak ayında TURKSAT 5-A uydusu uzaya gönderilmişti. Bu kez de 19 Aralık Pazar günü, TURKSAT 5-B uydusu SpaceX’in Florida’daki merkezinden uzaya fırlatılacak. Bu konu üzerine SpaceX CEO’su ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir video konferans görüşmesi gerçekleştirdi. Ayrıca görüşmede Musk ile Erdoğan’ın, uydu fırlatma konusunun dışında elektrikli otomobil TOGG ve dijital ekonomi hakkında konuştuğu da belirtildi.

  Ali Taha Koç’un Açıklamaları

  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Twitter üzerinden bu görüşme ile ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yeni uydumuz Türksat 5B’yi uzaya çıkaracak SpaceX’in kurucusu Musk’a, Türksat 5A’yi uğurlarken çocuklarımızın çizdiği resimlerden oluşan NFT’yi hediye etti.”

  Elon Musk ve Dogecoin Paylaşımları

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 genelinde özellikle Dogecoin ile ilgili paylaşımlarıyla dikkatleri çekmişti. Son olarak Elon Musk, geçtiğimiz günlerde CEO’su olduğu Tesla’nın bazı ürünlerde Dogecoin ödemelerini kabul edeceğini açıklayarak bu alanda bir paylaşımda bulunmuştu.Bu paylaşımdan kısa bir süre sonra DOGE fiyatında %30 oranda artış gerçekleşmişti. Elon Musk’ın DOGE ile ilgili paylaşımları, Türkiye’de de geniş yankı bulmuş ve Türkiye’de de Dogecoin’e karşı muazzam bir ilgi artışı yaşanmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle