Kalemder

Ethereum (ETH) fiyatı yükselmeye başladı

  Kripto para dünyasının en popüler altcoini Ethereum (ETH) fiyatında yeniden hareketlilik başladı. ETH yükseliş ivmesi kazanarak bin 350 doların üzerinden olumlu sinyaller vermeye devam ediyor…

  Bitcoin’den sonra en değerli kripto para birimi olarak kripto para dünyasında büyük ilgi gören Ethereum (ETH) fiyatında yukarı yönlü hareketlenme başladı. ABD doları karşısında bin 350 dolar seviyesinin üzerinde tırmanmaya devam eden ETH fiyatını ünlü analist Aayush Jindal yorumladı. Jindal’in teknik analizine göre Ethereum bin 320 dolar ve bin 350 doların üzerinde çok olumlu işaret gösteriyor.

  Ethereum fiyatı, Kraken kripto para borsasından gelen güncel verilere göre bin 400 dolarlık direncin yakınında bulunuyor. 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde seyreden ETH fiyatı, saatlik grafikte ise bin 325 dolar civarında kırılma gerçekleştirdi. ETH/USD paritesi, büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılmasıyla yönünü yukarı çevirdi.

  Ethereum Fiyatı Ne Kadar Olur?

  Kripto para dünyasının tanınan analistlerinden Aayush Jindal’in teknik analizine göre ETH fiyatında güçlü yükseliş sinyalleri görülüyor. Uzman isim ETH fiyatında yakın vadede bin 400 dolarlık direnç bölgesinin kırılması halinde çok güçlü bir yükseliş görülmesini bekliyor. Ethereum, bin 80 doların üzerinde bir destek tabanı oluşturduktan sonra yeni bir yukarı yönlü hareket başlattı.

  ETH fiyatı, pozitif bölgeye geçmek için bin 300 dolar ve bin 320 dolar direnç seviyelerini aştı. Saatlik ETH/USD paritesinin grafiğine bakıldığında ise bin 325 dolardaki dirençle büyük bir düşüş trendi çizgisinin üzerinde kırılma gerçekleşti. Güncel verilere göre bin 350 dolarlık seviyenin ve 100 saatlik basit ortalamanın üzerinde istikrarlı bir yükseliş için hareketine başladı. 

  ETH Fiyatında İzlenmesi Gereken Bölgeler

  Uzman analiste göre eğer Ethereum tüm bu yükseliş sinyallerine rağmen ilk olarak bin 390 dolar ve ardından bin 400 dolar direnç seviyelerini aşamazsa düşebilir. Bu durumda daha fazla düzeltme yapması gündeme gelebilir. Aayush Jindal, bin 340 dolar seviyesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın yakınında oluşan güçlü bir destek olduğunu söyledi. ETH fiyatı bin 340 dolarlık desteğin üzerinde kalmazsa, bin 320 dolarlık destek bölgesine ve kırık trend çizgisine kadar düzeltme riski taşıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle