Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 30 Mart – 5 Nisan 2021

  Lider altcoin Ethereum (ETH) fiyatında yatırımcılarının yüzü gülüyor. Son dönemde ciddi bir yükseliş ivmesi yakalayan ETH fiyatı yeniden 2 bin dolar seviyesinin üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekor kıran Ethereum fiyatı, yatırımcıları sevindirirken haftanın önemli haberleri ve gelişmeleri de yakından takip edildi. 

  ETH fiyatını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  30 Mart Salı Ethereum Borsa Özeti 

  Ethereum ağı kullanıcılarını ve ETH yatırımcılarını yakından ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bunların başında da ödeme devi PayPal şirketinden gelen hamle dikkat çekti. PayPal müşterilerinin dünya çapında 26 milyondan fazla işletmede çevrimiçi ödemeler için kripto para birimlerini kullanmaya başlayacağını duyurdu. PayPal anlaşmalı iş yerlerinde yapılan alışverişlerde, tüketiciler Bitcoin, Ethereum, XRP ve bir dizi altcoinleri kullanabilecek. Bu haber Ethereum piyasasında uzun zamandır beklenen yükseliş hareketini tetikledi.

  Lider altcoin uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde kalmış ve beklenen yükseliş hareketini bir türlü gerçekleştirememişti. ETH yatırımcıları sabırla fiyatın yükselmesini beklerken yeni haftada gelen olumlu haberler yükseliş trendini başlattı. 30 Mart Salı günüde ETH fiyatı 1.816 dolardan 1.841 dolara kadar tırmandı. ETH piyasasında yaşanan yüzde 1.34’lük artış aslında rekor getiren yükselişin ilk adımlarıydı. 

  31 Mart Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Ethereum fiyatı, ABD doları karşısında kritik görülen 1.820 dolarlık direncin üzerine çıkması, yeni bir yükseliş trendinin başlamasına işaret ediyordu. Lider altcoin fiyatını ve geleceğini yorumlayan kripto para uzmanları ETH fiyatındaki yükseliş öncesi önemli açıklamalarda bulundu. Başarılı tahminlere imza atan ünlü analist Aayush Jindal’a göre, Ethereum fiyatı büyük bir yükseliş hareketini başlatmaya hazırlanıyordu. 

  ETH fiyatı hakkında analizler yapan popüler kripto para uzmanlarının tahminleri doğru çıktı ve grafikte yükseliş hareketi ivme kazandı. Ethereum yatırımcılarını sevindiren bu gelişmenin ardından 31 Mart Çarşamba günü yüzde 4.18 oranında bir değer artışı görüldü. Böylelikle ETH fiyatı son 24 saat içinde 1.841 dolardan 1.917 dolara çıkarak altcoin yatırımcılarının dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Ether fiyatının kademeli yükselişine devam edeceği inancı, altcoin yatırımcılarının da ilgisini topladı. 

  1 Nisan Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Yeni aya umutlu başlayan ETH yatırımcıları, uzun bir süredir bekledikleri ATH seviyesine ulaşmak için gün saymaya başladı. Bununla birlikte kripto para topluluğunun takip ettiği ünlü isimler de açıklamalarına Ethereum parantezi açmaya başladı. Kripto para basınında da sık konuşulmaya başlanan lider altcoin hakkında dikkat çekici açıklamalar yapıldı. Özellikle son dönemde NFT çılgınlığının Ethereum ağı üzerinde yapılması ağa olan güveni daha da arttırdı

  Büyük kripto para borsalarından olan Kraken’ın CEO’su Jesse Powell da Ethereum konusunda verdiği röportajda şunları söyledi: “Ethereum topluluğu, çok beklenen PoS sistemini desteklerken, platforma yatırılan toplam ETH miktarının şu anda 500 bin ETH’yi aştığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.” Jesse Powell’ın bu açıklamaları ETH fiyatına olumlu yansıdı ve yüzde 2.61 oranındaki artışla günü 1.967 dolar seviyede kapamayı başardı. 

  2 Nisan Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Ethereum fiyatı pazartesi gününden cuma gününe kadar üst üste 5 gün boyunca yeşil mum yakmayı başardı. Lider altcoinin bu istikrarlı yükselişi yatırımcılarda büyük sevinç kaynağı olurken, kripto para uzmanları da bu yükselişin arkasındaki sebepleri inceledi. Son dönemde Visa, USD tabanlı stablecoin USDC’yi kullanmaya başladı ve işlemleri doğrudan ETH ağında gerçekleştirmeye başladığını duyurunca Ethereum fiyatına olumlu yansıdı. Bu haber Bitcoin ile birlikte Ethereum fiyatında çok ciddi bir yükseliş hareketi başlattı.

  Öte yandan kurumsal firmaların Ethereum alımlarına hız kazandırdıklarının açıklanması da ETH fiyatında yeniden rekor denemeleri yaşattı. Büyük Çinli teknoloji şirketi Meitu, iki büyük kripto varlık olan Bitcoin ve Ethereum’a yaklaşık 90 milyon dolar ayırdı. En büyük kripto para birimi alıcısı olan Grayscale fonu, kurumsal yatırımcılar için ETH’yi stoklarına eklemeye devam ediyor. Bu gelişmelerin ışığında ETH fiyatı 2 Nisan Cuma gününde büyük bir yükseliş ivmesi yakalayarak yüzde 8.47 oranında artış gösterdi. Lider altcoin bu hareketle birlikte tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.144 dolarla ATH yaptı.

  3 Nisan Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Ani yükseliş ile bir günde fiyatını 2.100 dolarlık kritik seviyenin üzerine atmayı başaran Ethereum yatırımcısını sevindirdi. Popüler kripto para analisti olan Cantering Clark’a göre, Ethereum opsiyon piyasasındaki işaretler yeni bir boğa rallisinin başlangıcına işaret ediyor: “Ethereum sezonunun başlangıcı mı? Opsiyon piyasası Haziran ayına kadar büyük bahisler görüyor. 3 bin 200 seviyesi hedefte” Ayrıca kripto para uzmanları, Coinbase gibi önemli borsalardan yüklü miktarda Ethereum çıkışı yaşandığını söyledi.

  Tüm bu gelişmelerle tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum fiyatındaki satış baskısı yükseldi. Özellikle uzun bir süredir satış yapmayan ve Ether biriktirdiği belirtilen Ethereum madencileri, yeni bir ATH görülmesiyle birlikte satışlara hız kazandırdı. Kripto para uzmanlarının beklentileri doğrultusunda ETH fiyatında yüzde 5.90 oranında bir düzeltme yaşandı. Sert düzeltme hareketinin ardından ETH fiyatı 2.134 dolardan 2.0008 dolar destek noktasına kadar geriledi. 

  4 Nisan Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Analistler ETH fiyatında yaşanan geri çekilmenin 2 bin dolarlık psikolojik destek noktası üzerinde günü kapatmasını olumlu buldu. Kripto para uzmanlarına göre ETH yükseliş trendini devam ettirecek potansiyele sahipti. Analistler, NFT’lerin talebindeki ve popülaritesindeki artışın, son aylarda benimsenmeyi ve ETH’nin değerini artırmada önemli bir rol oynadığına dikkat çekti. NFT patlaması Ethereum ağının kullanımına büyük bir avantaj yaratmış oldu.

  Öte yandan Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde kilitlenen toplam değerin 7.6 milyar doları (3.645.442 ETH) aştığının açıklanması da piyasalara olumlu yansıdı. Son dönemde popülerliğini giderek arttıran Ethereum ağında ETH doğrulayıcıları coin’lerini ETH 2.0 depozito sözleşmesine kilitlemeye hız kazandırdı. Bu önemli gelişmeler ile birlikte ETH fiyatı 4 Nisan Pazar gününde yüzde 3.35 oranında değer artışı yaşadı. Yatırımcıların yüzünü güldüren bu artış aynı zamanda düzeltme sonrası çabuk toparlanma yaşanmasının da işaretçisi oldu. ETH fiyatı günü 2.075 dolarda kapatarak yatırımcısını yükseliş hareketleri için yeniden umutlandırdı. 

  5 Nisan Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Ünlü kripto analiz firması Santiment’e göre, Ethereum’un son rallisini yorumlayarak, yükselişin önemli bir gösterge olduğunu belirtti. Analiz şirketinin raporundaki veriler, Ethereum aktif adres sayısının arttığını ve dolayısıyla daha fazla ağ kullanımı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle ETH yükselişinin çok daha sağlam adımlarla gerçekleştiği açıklandı. Bu olumlu haberler lider altcoin piyasasında da yükseliş ivmelerini destekledi. Dünyaca ünlü kripto stratejisti ve trader Scott Melker, Ethereum fiyatı için tahminlerini açıklamasıyla dikkat çekti. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği analist, ETH fiyat hedefi için 3 bin 600 dolarlık seviyeyi işaret etti.

  Popüler analistin ETH fiyatının yıl sonuna kadar 10 bin dolar bile olabileceğini söylemesi, altcoin piyasasında hareketli bir gün yaşanmasına yol açan etkenlerden biri oldu. Lider altcoin piyasadaki bu olumlu havanın etkisiyle 5 Nisan Pazartesi gününde yüzde 1.47 oranında değer kazanarak yükselişine devam etti. Yatırımcısının yüzünü güldüren ETH günü 2.106 dolarla kapayarak trendini sürdürdü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle