BTC’de çöküş ne zaman biter? JPMorgan analisti açıkladı!

  ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan JPMorgan, yeni bir Bitcoin (BTC) tahmininde bulundu. JPMorgan, Bitcoin değerinde yaşanan büyük çöküşün, piyasa değerine olumlu yansıyabileceğini düşünüyor. JPMorgan’a göre bu çöküş sonrası BTC’nin sektör içindeki piyasa değeri %50’nin üzerine çıkabilir.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Mayıs ayında ciddi bir çöküş yaşadı ve çöküşün etkileri hala görülebiliyor. Bitcoin bu düşüşten sonra 30 bin dolar üzerinde kalma mücadelesi vermeye başladı ve çoğunlukla 35 bin dolar etrafında fiyatlandı. Yine bu çevrede hareket eden Bitcoin’in, öte yandan pazar payı da 1,40 trilyon dolarlık bir pazar payı bulunuyor. Bitcoin’in Nisan ayındaki 64 bin 890 dolarlık rekoru göz önüne alındığında, hala bu seviyeden yaklaşık %45 oranında uzakta konumlanıyor.

  Nikolaos Panigirtzoglu’nun Açıklamaları

  CNBC röportajında BTC fiyatı ve piyasa payı ile ilgili fikirlerini dile getiren JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, mevcut durumun olumsuz bir sinyal olarak görülebileceğini söyledi. Analist, bu olumsuzluğun Bitcoin’e olan ilgi konusunda olabileceğine ilişkin fikirlerini dile getirdi. Konuya ilişkin olarak Nikolaos Panigirtzoglou’nun ifadeleri şöyle:

  “Bitcoin’in genel olarak piyasaya oranla sahip olduğu piyasa değerini gösteren Bitcoin dominansı Nisan’da yüzde 60 seviyelerindeydi. Bitcoin’in toplam kripto para piyasasındaki pazar payının sağlıklı değeri yüzde 50 ve üstüdür. Bana göre ayı piyasasının bitip bitmediğini ya da Bitcoin’in ayı kontrolünde olup olmadığını anlamak için bu faktöre de bakmak gerekiyor.”

  Analist BTC Dominansının Toparlanmalara Başladığını Belirtti

  Ünlü analist öte yandan %40’lara kadar gerileyen BTC dominansının son günlerde yeniden toparlanmalar gösterdiğini ifade etti. Panigirtzoglou, bu toparlanmaların kurumsal yatırımcıların diğer kripto varlıkları satarak BTC alma konusunda yeniden harekete geçmiş olacaklarına işaret edebileceğini dile getirdi.

  BTC Alımları İçin Daha Alt Fiyat Seviyeleri Bekleniyor Olabilir

  Analist, buna rağmen büyük yatırımcıların dipten BTC satın aldıklarına ilişkin çok az işaret görüldüğünü de vurguladı. Panigritzoglou, yatırımcıların yedinden alış pozisyonlarına geçmesi için Bitcoin fiyatının daha da alt seviyelere inmesi gerekebileceğini belirtti. Ancak ünlü analist, bu noktada Bitcoin’in hangi seviyelere inebileceği konusunda ayrıntı vermedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle