Kripto Para

Ethereum’da balina akını: 3 ayda 2 milyon ETH topladılar!

  En büyük altcoin’de balinalar yine sahnede! Zincir dışı verilere göre balinalar ve köpekbalıkları, son 3 ayda tam 2 milyon ETH topladı! Yoğun Ethereum ilgisine Şanghay güncellemesi mi neden oluyor?

  Kripto para piyasaları Bitcoin (BTC) önderliğinde toparlanmayı sürdürürken altcoin piyasasının lokomotifi Ethereum’da (ETH) büyük balıkların ilgisi dikkat çekiyor! Zincir üstü veri platformu Santiment’in ortaya koyduğuna göre bir grup balina ve köpekbalığı, son 3 ayda Ethereum’a adeta akın etti!

  “Kasım’dan Bu Yana 2 Milyon ETH Birikti”

  Eylül 2022’de gerçekleşen The Merge güncellemesinden bu yana en yüksek seviyeye ulaşan Ethereum’da görülen bu toparlanmanın nedeni balinalar olabilir! On-chain (Zicnir üstü) veri sağlayıcısı Santiment, en büyük altcoin’de bir grup balinanın yoğun ilgisini gözler önüne serdi.

  Santiment balina ve köpekbalığı olarak adlandırılabilecek tutarda büyük yatırımcıların Ethereum’a Kasım ayından bu yana büyük ilgi gösterdiklerini ortaya koydu. Yapılan açıklamada, “100 ila 100 bin arasında ETH tutan köpekbalığı ve balina seviyesi cüzdanlar hala arzın yaklaşık yüzde 47’sini elinde tutuyor” ifadelerini kullanan Santiment, son dönemdeki ilgiyi, “Aynı yatırımcı grubu 5 Kasım 2022 tarihinden bu yana yaklaşık 2 milyon ETH biriktirdi” ifadeleri ile kamuoyunu bilgilendirdi.

  Artan İlgi Şanghay Güncellemesinden Kaynaklı Mı?

  Ethereum’ad artan ilginin nedeni olarak yaklaşan Şanghay yükseltmesi gösteriliyor. Ethereum Şanghay güncellemesi, blockchain’e yatırılan 16,5 milyonu aşan ETH’ın çekim işleminin önünü açacak. Arz ve talep dinamiklerinde önemli bir değişiklik yaşanması beklenen bu güncelleme öncesinde pek çok uzman, fiyatlarda volatilitenin artacağı yönünde yatırımcılara uyarılar paylaşmıştı.

  Bu güncelleme, 25 milyar dolar değerindeki ETH’in kilidini açacak. Bu ETH’ların piyasada satılabilir hale gelmesi ise güncelleme öncesinde fiyatların artmasına kesin gözüyle bakılmasına yol açıyor. Fakat bu ETH’larin satılabilecek olması da sürecin sonrasında ETH fiyatlarında önemli bir baskı görülebileceği gerçeği ile yatırımcıları yüzleştiriyor.

  Kripto Para Piyasalarında Son Durum!

  Bir önceki gün düzeltmesini yapan kripto para piyasaları bugün yine yükselişte! 25 bin dolar kapısını zorlayan lider kripto para birimi son 24 saatte yüzde 3,77 artışla fiyatını 24 bin 529 dolara ulaştırdı. Yoğun balina akını görülen ETH yüzde 2,23’lük artışla bin 691 dolardan işlem görüyor. Son günlerin olaylı ismi kripto para borsası Binance’in yerel varlığı BNB ise yüzde 2,92’lik yükselişle 316,39 dolardan fiyatlanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle