Kripto Para

Binance CEO’sundan önemli açıklamalar: Kurumsal akın var!

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, kripto para sektörü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Zhao, kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne akın ettiğini vurguladı.

  Son dönemlerde çeşitli ülkelerdeki düzenleyiciler ile başı belada olan Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, South China Morning Post’a konuştu. Ünlü CEO, verdiği demeçte kripto para sektörü hakkında çeşitli açıklamalarda bulunurken, kişisel yorumlarını da dile getirdi. CZ’nin, söz konusu konuşmasında en dikkat çekici başlık ise kripto para piyasasına gelen kurumsal yatırımcılar oldu. Ünlü CEO, kripto para sektörüne “kurumsal yatırımcı akını” olduğunu ifade etti.

  CZ: “Sektöre Kurumsal Yatırımcı Akını Var”

  Binance borsasının, artan bir kurumsal yatırımcı akını gördüğünü ifade eden Zhao, geleneksel finansal sistemlerde hizmet veren şirketler ile geleneksel risk sermayesi yatırımcılarının, kripto varlık piyasasına yoğun şekilde dahil olduklarını ifade etti. Zhao konuya ilişkin olarak “Tüm paralarını hemen yüzde 100 hareket ettirmiyorlar… Ama inceliyorlar” sözlerini dile getirdi.

  Kripto para piyasaları, Aralık 2020’de başlattığı büyük rallide, arkasına büyük oranda kurumsal yatırımcıları almıştı. Ağustos 2020’de MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) satın almasıyla başlayan serüvende, daha sonra birçok kurumsal şirket ve bireysel yatırımcı da sektöre giriş yapmıştı. Sektöre yapılan bu yoğun giriş işlemleri rallinin hızlanmasını sağlamıştı.

  Zhao’dan NFT Piyasası Açıklamaları

  Chanpeng Zhao, kripto varlıkların daha önceleri hayal bile edilemeyecek birçok farklı kullanım alanına sahip olacağını ifade etti. CZ, sektörde bu alanlardan biri olarak kabul gören NFT (non fungible token) piyasasının da çok ciddi büyümeler elde edeceğine inandığını dile getirdi. Ünlü CEO, ayrıca geçtiğimiz aylarda kurulan Binance NFT platformu ekibinin de birçok sanatçı ile iletişim halinde olduğunu sözlerine ekledi.

  CZ, Düzenleyicilerle İlgili Konuştu

  Birçok ülkede düzenleyiciler ile uyumluluk konusunda sıkıntılar yaşayan Binance’ın CEO’su, düzenleyiciler ile ilgili olarak da açıklamalarda bulundu. CZ, düzenleyiciler ile çalışmak için şirketin genel merkeze sahip olması gerektiğini vurguladı. Konuya ilişkin olarak CZ “Merkezi bir borsa yürütürken, düzenleyicilerle iyi çalışmak için merkezi bir varlığa ihtiyacımızın olduğunu fark ettik.” dedi. CZ, Binance’ın bu alanda önde gelen bir şirket olmasından dolayı, hazırlıklı olmaları gerektiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle