Kripto Para

Temiz nükleer enerji ile BTC madenciliği yapılacak!

  Kripto para dünyasında madencilik sektöründe köklü değişiklikler yapılıyor. Sektörde adından söz ettiren enerji firması Energy Harbor, altyapı şirketi Standart Power ile ortaklık anlaşması yaptı…

  Enerji sektörünün önde gelen şirketlerinden Energy Harbor, altyapı şirketi Standart Power ile yeni bir ortaklık anlaşması imzaladığını duyurdu. Buna göre Ohio’da bulunan Bitcoin madencilik tesisine beş yıllık bir ortaklık kapsamında temiz nükleer enerji verilecek. Energy Harbor şirketi bu senenin sonunda madencilik tesisine güç vermeye başlayacak. 

  Kripto para madencilik sektöründe yeni bir adım olan bu hamle hakkında Energy Harbor Başkanı ve CEO’su John Judge şunları söyledi: “Standard Power’ın bize onlara hizmet etme fırsatı verdiği için minnettarız. Ohio ekonomimizde yeni bir temiz enerji geleceği yaratırken çevre üzerindeki etkilerini en aza indirmeye odaklanan müşterilerle ortak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

  Nükleer Enerjili Bitcoin Madenciliği 

  Söz konusu ortaklık, BTC madencileri ve veri işleme şirketleri için barındırma hizmetleri sunan Standart Power’ın Ohio eyaletindeki terk edilmiş tesis için kuruldu. Bu bölgede bulunan atıl durumdaki kağıt fabrikası, şirketler tarafından Bitcoin madenciliği tesisine dönüştürülecek. Bunun yanı sıra şirket, enerji krizi dönemlerinde operasyonları durdurarak iletim şebekesini güvenilir şekilde faaliyete sokabilecek. 

  Standard Power CEO’su Maxim Serezhin, kripto para basınında büyük ses getiren bu ortaklık ve kurulacak yeni nükleer enerjili tesis hakkında şunları söyledi: “Ohio’yu düşük elektrik maliyetleri ve karbon içermeyen enerji kaynaklarının mevcudiyeti nedeniyle seçtik. Energy Harbor ile ortaklık kurarak, bu tesisle ilişkili gücün %100’ünün karbonsuz olmasını sağlamak için barındırma yeteneklerimizi proaktif bir şekilde yapılandırdık.”

  Karbonsuz Bitcoin Madencilik Tesisi

  Kripto para dünyasında Bitcoin’in enerji tüketimi tartışmaları devam ediyor. Sonuç olarak son dönemde yeşil odaklı enerji kullanımı madencilik tesislerine adapte edilmeye başlandı. Bitcoin madencilik sektörünün geleceğinde karbonsuz ve doğal enerji tüketimi büyük ilgi görüyor. BTC madencileri doğal ve özgürce en ucuz enerji kaynaklarına yöneliyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle