BTC yükselirken satıp düşünce almak mantıklı mı?

  Kripto para piyasasında Bitcoin (BTC) ve popüler altcoin fiyatlarında yaşanan sert düşüşün yankıları sürüyor. Kripto para dünyasının önde gelen analistlerinden bazıları, piyasada sert bir düzeltme hareketinin yaşanmasını bekliyordu. Yatırımcılar, ellerindeki BTC’leri satarak, önceden tahmin edilen ve beklenen bu tür düşüşlerde alttan satın almanın çılgınlık olup olmadığını merak ediyor.

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Will Woo, her gün daha fazla yatırımcı çeken Bitcoin piyasası hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Woo, BTC alım satım fiyatı ve aktivitesinde gözle görülür artış yaşandığını söyledi. Santiment raporunu kanıt gösteren analist, Bitcoin’in 100 bin doları aşan çok yüksek işlem artışları yaşadığını belirtti.

  BTC Düşerken Satmak Mantıklı Mı?

  Popüler analist, sahte Bitcoin satışlarına da dikkat çekerek şunları söyledi: “Gemini’ye 1 milyar dolarlık BTC aktığını söyleyen sahte veriler nedeniyle piyasalarda satışlar meydana geldi. Son 30 günde bu durum 2. kez oldu.”  Analist BTC düzeltmelerini tahmin edebilmek için bunu gözlemlemek üzere hareketli ortalamalara dayanan modellere bakılması gerektiğini söyledi.

  Woo, Bitcoin sert bir düzeltmeye maruz kaldığında bile nispeten yüksek fiyattan çıkış yapan traderların olduğunu ifade etti ve şu yorumu yaptı: “Kesinlikle salakça bir hareket. Bir boğa koşusunda satıp daha düşük geri almaya çalışırsan bu mantıklı bir yaklaşım olmaz.” Ünlü analist BTC boğa piyasasının ne kadar uzun olursa Bitcoin fiyatının da o kadar yüksek olabileceğini vurguluyor. 

  Glassnode Aktif BTC Verilerini Yorumladı

  Blockchain analiz hizmeti Glassnode’un aktif BTC tedarik verilerini yorumlayan Willy Woo, dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in fazla yükselebileceğini ve bu durumun da bir döngü zirvesine neden olabileceğini öne süren analist, kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Kripto para uzmanı BTC fiyatının bu yıl sonunda 300 bin dolar seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle