Kripto Para

Esrar günü DOGE günü oldu! İlginç kutlamalar yaşandı

  Dogecoin (DOGE) sevenleri, yatırımcıları ve destekçileri 20 Nisan’ gününü “DOGE Günü” olarak kutlamak adına bir araya geldi. Resmi olmadan ilan edilen “Esrar günü” nasıl oldu da dönüp dolaşıp DOGE Günü halini aldı?

  Her yıl 20 Nisan tarihi tüm dünyada “Esrar günü” olarak kutlanıyor. Dünyanın çok büyük bir bölümünde kullanımı yasak ve suç olan uyuşturucu maddenin kutlandığı bir gün, 2021 yılında “DOGE Günü” olarak kutlanmaya başladı. Aslında 20 Nisan gününün zincirleme olarak böyle bir dönüşüm geçirmesi, şaşırtıcı değil.

  20 Nisan, Önce “Elon Musk” Gününe Dönüştü

  Esrar günü olarak kutlanan gün, geçtiğimiz yıllarda canlı yayında esrar içen Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile ilişkilendirilmişti. Zira “dünyanın en zengin ikinci insanı” unvanını elinde tutan bir insanın canlı yayında bu maddeyi içmesi, esrar kullanan kişiler tarafından “sempatik” karşılanmıştı. Bu nedenle 20 Nisan günü, ilk olarak Elon Musk ile ilişkilendirildi.

  Fikri ortaya atan kişi ise bir Tesla yatırımcısı olan Anuarbek Imanbaev oldu. Yatırımcı, Elon Musk’ı “kahraman” olarak niteledi ve “Kahramanlarımızı anmak için neden çok uzun süre bekleyelim?” dedi. Austin Tesla Sahipleri Kulübü bu girişimi olumlu buldu ve uzun bir süre önce 20 Nisan gününü “Elon Musk Günü” olarak kutlamak adına hazırlıklara başladı.

  Elon Musk’ın DOGE İlgisi İşin Rengini Değiştirdi

  Başlatılan hazırlıklar sonrası Twitter’da Elon Musk için hashtag çalışmaları da yapıldı. Fakat bu durum, geçtiğimiz hafta Elon Musk’ın favori kripto para birimi Dogecoin’i (DOGE) akıllara getirdi. Zira Musk’ın, DOGE adına atmış olduğu tweetler, DOGE fiyatını aldı uçurdu. Bu yükselişler ile DOGE, piyasa değeri bakımından en büyük 5. kripto para birimi olmayı dahi başardı. Bu nedenle Elon Musk Günü, aynı zamanda birdenbire “DOGE Günü” halini de almış oldu.

  Dogecoin, 2013 yılında şaka amacıyla hedefsiz olarak piyasaya sürülmüş bir coin. DOGE Günü, tamamen uydurma olarak ortaya çıkmış, resmi olmayan bir gün. Ancak kripto paralara ve 2021 yılında Dogecoin’e duyulan ilgi, DOGE Günü’nün de beklenmedik boyutlara ulaşmasını sağladı. Twitter’da “#DogeDay” etiketi ile bu çılgınlığa dünyaca ünlü çeşitli markalar bile dahil oldu.

  DOGE Gününe Dahil Olan Bazı Markalar

  Örneğin ünlü çikolata markası Snickers, bir gif hazırlayarak “Bir bakalım yarın hangi gün?” notuyla bir tweet paylaştı. Öte yandan Amerikan atıştırmalık markası olan Slim Jim de birkaç gündür DOGE ile ilgili tweetler paylaşıyor. Çevrimiçi tüketici elektronik satıcısı Newegg markası da bu çılgınlık devam ederken, DOGE ile ödeme alacaklarını açıkladı.

  Ancak çılgınlık olarak başlayan bu organizasyonun, DOGE fiyatını en az 1 dolar üzerine çıkarmak için yapıldığı da biliniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle