Bitcoin’den uzak durun – JPMorgan CEO’su

  Bitcoin (BTC) konusunda son aylarda birkaç kez fikir değişikliğine giden, ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşu JPMorgan’ın CEO’su Jamien Dimon, insanlara “Bitcoin’den uzak durun” çağrısı yaptı. Ancak Finansal Hizmetler Komitesi oturumunda konuşan Dimon’un kişisel fikirleri, JPMorgan’ın kripto para incelemelerine engel oluşturmuyor.

  ABD’nin en büyük 2 bankacılık kuruluşu olan JPMorgan ve Goldman Sachs, 2020 sonlarında ve 2021 yılının genelinde, kripto paralar ile ilgili yayınladıkları raporlar ile birçok kez gündeme geldi. Bazen fikir ayrılığı yaşayan, bazen aynı paydada buluşan iki bankanın bir ortak özelliği daha bulunuyor. Her iki banka da kripto para konusunda ilgisiz değil. İyi ya da kötü anlamda fikir değişikliği yaşamış olan bu iki bankadan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin (BTC) konusunda biraz daha sert görüşlere sahip. Dimon, insanlara “Bitcoin’den uzak durun” çağırısı yaptı.

  “Müşterilerden Talep Gelmediği Anlamına Gelmiyor”

  27 Mayıs Perşembe günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından düzenlenen oturuma, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon da katıldı. Dimon, 2017 yılında yaptığı açıklamalarında Bitcoin için “dolandırıcılık” benzetmesi yapmıştı. Dimon oturumdaki açıklamasında bu kez BTC almayı düşünen insanlara “dikkatli olmayı” tavsiye etti. Kripto paralar ile ilgili olarak Dimon’a, Warren Davidson bir soru yöneltti. Dimon kripto paralar ile ilgili bu soruya şu yanıtı verdi:

  “Benim insanlara kişisel tavsiyem, uzak durmaları. Ama bu müşterilerden talep gelmediği anlamını taşımıyor. Bu da ‘Bir iş nasıl yönetilir?’ onu göstermiş oluyor. Ben esrar içen biri değilim ama bir gün ülkede esrar yasallaşırsa, bunun bankacılığını durduracak halim yok.”

  JPMorgan Ekipleri Kripto Para Hizmetlerini Masaya Yatırdı

  Jamie Dimon, kripto paraların “ne bir para birimine ne de altına benzediğini” ifade etti. Bitcoin ve kripto paralar hakkında olumsuz fikirler beslediğini açıkça gösteren Dimon, “Bir şey hakkında ne düşünürsem düşüneyim, insanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemiyorum” sözlerini dile getirdi.

  Dimon, 18 Mayıs tarihinde müşterilerden kripto para alım-satımı konusunda çok soru geldiğini, yani aslında kripto para konusunda bir müşteri talebi olduğunu söylemişti. Dimon, JPMorgan olarak bu konuda hizmet verip vermeyeceklerini tartıştıklarını dile getirdi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle