ADA coin kurucusu ETH’ye meydan okudu!

  Son dönemlerde Cardano (ADA), özellikle kurucusu Charles Hoskinson’un açıklamaları ile sık sık gündeme geliyor. Ethereum’un (ETH) kurucularından biri olan ve daha sonra Cardano’yu hayata geçiren IOHK CEO’su Charles Hoskinson, yatırımcılara yönelik yeni açıklamalarıyla gündeme geldi.

  Cardano (ADA) piyasa değeriyle, fiyat performansıyla ve ticari hacmiyle çoğu zaman Ethereum’a (ETH) rakip gösterilen kripto paralar arasında yer alıyor. Son dönemlerde çok ciddi yükselişler elde ederek 2,45 dolar ile tüm zamanların rekorunu kıran ADA, piyasadaki genel çöküşte ise 1 dolar seviyesine kadar geriledi. Ancak ADA kurucusu Charles Hoskinson’a göre Cardano yakında eski güzel günlerine geri dönebilir.

  Hoskinson ETH ile ADA Arasındaki Farkın Kapanacağına İnanıyor

  1,70 dolar fiyatını test eden Cardano 53,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 5. kripto para konumunda yer alıyor. Öte yandan ADA’nın 5,5 milyar dolarlık ticari hacmi bulunuyor. ADA’nın en büyük rakibi, en büyük 2. kripto para birimi Ethereum ise 2 bin 500 dolar üzerinde kalmaya çalışıyor. Ayrıca Ethereum’un ise 298,43 milyar dolarlık piyasa değeri ve 38,8 milyar dolarlık ticari hacmi bulunuyor. Bu veriler, ETH ile ADA arasında piyasa değeri ile 5 kattan daha büyük bir farka işaret ediyor.

  Charles Hoskinson konuya ilişkin yaptığı açıklamalarında, ETH ile ADA arasındaki 5 katlık farkın kapanabileceğine yönelik haberler verdi. Yakın bir zamanda Youtube üzerinden yayınladığı videosunda Hoskinson, Cardano ekosistemini bekleyen yeni gelişmeleri açıkladı. Hoskinson açıklamalarında, özellikle Ethereum’dan “daha iyi bir model” ile isimlerini duyuracakları konusunu vurguladı.

  Hoskinson, Ethereum Virtual Machine’e Meydan Okudu

  Hoskinson videosunda, her yıl milyarlarca işleme ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahip, mükemmel motorlar kuracaklarını belirtti. Hoskinson bu açıklaması ile Ethereum Virtual Machine’e de meydan okudu. Hoskinson, söz konusu ağın trilyonlarca dolarlık değere sahip olacağını ifade etti. Bu açıklamaları ile Hoskinson, ADA için bir bakıma yükseliş sinyalleri de vermiş oldu. Charles Hoskinson, Cardano’nun ilerleyen dönemlerde Fortune 500 içerisinde yer alacağını da belirtti. Ünlü CEO’ya göre ilerleyen yıllarda bu teknoloji eyaletler ve ülkeler tarafından bile kullanılabilecek bir teknoloji olacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle