Kripto Para

İniş ve Çıkışlarıyla Haftalık Ethereum Borsa Özeti 31 Ağustos – 6 Eylül 2021

  En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, geride kalan 7 günlük süre içinde yatırımcılarını memnun eden bir performans ortaya koydu. Lider altcoin, hafta başından itibaren yükseliş trendini koruyarak zaman zaman düzeltmeler yaşadı. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ETH fiyatındaki değişimlerde piyasaya yansıyan haberler de etkili oldu.

  31 Ağustos ile 6 Eylül 2021 tarihleri arasında Ethereum fiyatını etkileyen gelişmeler ile önemli fiyat hareketlerini haftalık özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  31 Ağustos Salı Ethereum Borsa Özeti 

  Hafta başından beri yükseliş sinyalleri veren Ethereum salı gününe de hızlı başladı. Kripto para piyasasının genelinde görülen yükseliş hareketlerine paralel olacak şekilde ETH fiyatında da ralli başladı. Gün içinde 3 bin 500 dolarlı seviyelere göz kırpan Ethereum salı gününü yüzde 6.36 oranında artışla 3.430 dolarda kapattı.

  ABD’de Biden yönetimi ödemeleri vergilerden çıkarmaya kararlı gözükürken, kripto para vergileri eleştiri toplamasına rağmen geri adım atmadı. Senato'dan geçen kripto para hükmünün ardından, yeni bir yasa teklifi de Hazine Bakanlığı'ndan geldi. Vergi baskılarına rağmen ETH fiyatı piyasanın tersi yönde yükseliş gösterdi

  Ethereum grafiğinde orta vadede 3 sefer test edilen ana direnç bölgesi hacimli bir mum ile yukarı yönlü kırılıp geçildi. Ana direnç bölgemiz artık ilk kez test edildiğinde güçlü destek bölgesi olarak çalışması beklenirken, analistler olumlu sinyaller aldıklarını belirtti. 

  1 Eylül Çarşamba Ethereum Borsa Özeti

  Eylül ayının ilk gününde ETH yatırımcılarını sevindiren yükseliş hamlesi geldi. Dünkü kazanımların üzerine yeni bir boğa rallisi başlatan lider altcoin fiyatı yüzde 11.72 oranında değer kazandı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum fiyatı bu hamlenin ardından 3.832 dolarlı seviyelere kadar tırmandı. 

  Analistlerin yükseliş beklentileri sonuç verdi ve ETH fiyatında yeni bir boğa rallisi başladı. Tecrübeli kripto para analistleri Ethereum fiyatında yükselişin devam etmesi durumunda 4162 ve 4372 ana direnç bölgesinin takip edilebileceğini vurguladı

  Küresel bir platforma dönüşen Ethereum'la ilgili olarak kuruculardan Vitalik Buterin en büyük pişmanlıklarını açıkladı. “Teknik olmayacak şekilde en büyük pişmanlıkların nelerdi?” sorusunu cevaplayan Buterin, “8 tane kurucu ortak olması olayı. Hiçbir ayrım yapmadan onları hızlı şekilde seçmem” cevabını verdi.

  2 Eylül Perşembe Ethereum Borsa Özeti

  Hafta başından beri yükseliş sinyalleri veren Ethereum’da beklenen düzeltme 2 Eylül Perşembe günü geldi. ETH fiyatındaki hızlı yükselişlere rağmen yüzde 1.21 oranında bir değer kaybı yaşanması yatırımcıları memnun etti. Günün sonunda ETH fiyatı 3.786 dolardan işlem gördü. 

  2021 yılında NFT çılgınlığı aralıksız devam ederken 12 yaşında bir çocuk kazancıyla gündeme geldi. ürettiği NFT'leri satan Pakistan asıllı 12 yaşındaki bir İngiliz çocuk, 5 haftalık süreçte 400 bin dolara yakın para kazandı. Benyamin Ahmed adlı NFT sanatçısı, "Varlıklarımı Ethereum'da tutuyorum. Volatilite bazen fazla olabiliyor ama gelecek burada” şeklinde konuştu.

  3 Eylül Cuma Ethereum Borsa Özeti

  Kripto para piyasasının genelindeki boğa rallisi trendleri Ethereum fiyatını olumlu etkiledi. Basına yansıyan haberlerin de etkisiyle ETH fiyatı 3 Eylül Cuma gününde yüzde 4’e yakın oranda değer kazandı. Lider altcoin fiyatı bu hamleyle birlikte yeniden 3.936 dolarlı seviyelerden fiyatlanarak 4 bin dolar barajına göz kırptı. 

  Ünlü kripto para yatırımcısı ve Real Vision şirketi CEO'su Raoul Pal, katıldığı bir yayında lider altcoin Ethereum'dan övgü dolu sözlerle bahsetti. ETH fiyatının 20 bin doları aşabileceğini düşündüğünü söyleyen Pal, “Tek yaptığım Ethereum grafiğini, Bitcoin'in 2017'deki grafiğinin üzerine koymak. Mükemmel çalışıyor.” dedi. Ünlü milyarder varlıklarının tamamını ETH’ye geçirebileceğini söyledi. 

  ETH için 3 Eylül, tarihindeki ilk deflasyonist gün olarak kayda geçerken bu, varlığın tamamen deflasyonist olduğu anlamına geldi. EIP 1559 güncellemesinden sonra yakılan toplam ETH, yine de o süre zarfında üretilen ETH miktarının altında kalmasıyla dikkat çekti

  4 Eylül Cumartesi Ethereum Borsa Özeti

  Hafta sonunda klasikleşen Ethereum düzeltmesi yine kendini gösterdi. Son haftalarda yükseliş yaşamasına rağmen ETH fiyatı 4 Eylül Cumartesi gününü boş geçmedi ve satış baskısıyla karşılaştı. Ether fiyatı yüzde 1.30 değer kaybettiği cumartesi günü sonunda 3.884 dolardan işlem gördü. 

  ABD merkezli bankalardan Vast Bank, kripto para hizmet verme hakkına sahip olan ilk lisanslı federal banka oldu. Banka müşterileri, Ethereum başta olmak üzere 8 kripto para alım ve satımı yapılabilecek.

  Analistlere göre son dönemin çılgınlık seviyesinde ilgi toplayan endüstrisi NFT’ler, genelde Ethereum zinciri üzerinde alınıp satıldığı için ETH fiyatında ciddi bir artış yarattı. CryptoKitties NFT koleksiyonundaki ürünlerin toplam hacmi son 24 saatte 1783 ETH (yaklaşık 7 milyon dolar) oldu.

  5 Eylül Pazar Ethereum Borsa Özeti 

  Haftanın son işlem gününde ETH fiyatında yatırımcıları sevindiren bir toparlama yaşandı. Bazı analistler düzeltmenin devam etmesini beklerken ETH fiyatı yüzde 1.69 oranında artışla yatırımcısını sevindirdi. Bu gelişmeyle birlikte Ethereum fiyatı yeniden 3.950 dolarlı seviyelere ulaştı ve yükseliş beklentisini güçlendirdi. 

  Kripto para piyasası genelinde pozitif sinyaller devam ediyor. NFT ve DeFİ endüstrilerine olan büyük ilgi Ethereum fiyatını da tetikliyor. ETH”de fiyat artışının yanında işlem ücreti olarak ödenen ve daha sonra yakılan ETH sayısı da günden güne artış gösteriyor. 

  Ağ üzerinde EIP 1559 ile birlikte devreye alınmasından bu yana yakılan ortalama Ether miktarı, 4 ETH oldu. Dolayısıyla yanan ETH miktarının son günlerde hızlanması ETH fiyatına olumlu yansıdı. Ayrıca merkeziyetsiz finansın da durdurulamaz yükselişi Ethereum’un fiyat artışını da tetikledi.

  6 Eylül Pazartesi Ethereum Borsa Özeti

  Yeni haftanın ilk işlem gününde ETH fiyatındaki belirsizlikler dikkat çekti. Bazı yatırımcılar 4 bin dolar psikolojik direnç seviyesinin kırılmasını beklerken ETH tam tersi yönde hareket etti. Lider altcoin gün içinde en düşük 3 bin 800 dolar desteğine kadar gerilemesine rağmen kısıtlı bir düzeltmeyle 3.927 dolardan günü kapattı. 

  Bloomberg baş emtia stratejisti Mike McGlone, son açıklamalarında, Bitcoin'in 100 bin, Ethereum'un da 5 bin dolara gittiğini söyledi. Ethereum'un Bitcoin paritesinde 2018 rekorunu geçme olasılığının fazla olduğunu ifade eden emtia uzmanı, yükseliş beklentilerini açıkladı. 

  Lider altcoin Ethereum için önemli bir ilk gerçekleşti. Ethereum’da geçtiğimiz ay devreye giren EIP 1559’dan sonra yakılan ETH sayısı, madencilik ödülleri yoluyla üretilen yeni ETH sayısını geride bıraktı. Bu gelişmeler en büyük ikinci kripto para birimi ETH’nin fiyatına da haftalık bazda olumlu yansıdı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle