Kripto Para

AVAX nasıl oldu da fiyatını ikiye katladı? İşte nedenleri

  Son dönemlerin en popüler kripto para birimlerinden biri olan Avalanche (AVAX), kısa süreler içinde ciddi kazançlar sağlayarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Yatırımcılar, AVAX için yükselişlerin devam edip etmeyeceğini araştırırken, analistler de AVAX’ın neden yükseldiğini sebepleriyle açıkladı.

  Avalanche (AVAX) bir blok zinciri projesidir. Bu blok zinciri projesi, kullanıcılarına merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları, alım-satım platformları, dijital varlıklar ve bunlara benzer servisler için altyapı imkanları sağlar. AVAX, kullanıcılarına kendi blok zincirlerini, kendi dijital varlık ya da kripto para birimlerini, yeni bir blok zinciri oluşturmaya gerek kalmadan üretme olanağı tanır. Avalanche projesinin geliştiricileri arasında Cornell Üniversitesi Profesörü ve Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer de yer alıyor.

  AVAX Kısa Sürede Yüzde 200 Değer Artışı Yaşadı

  Özellikle 2021 yılında yaygınlaşan ve büyüyen kripto para sektöründe elde ettiği yükselişlerle adından söz ettirmeyi başaran Avalanche, son dönemlerde bir kez daha ani yükselişlerle yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Kısa süreler içinde %200’ü aşan değer artışları yaşayan AVAX, akıllı sözleşmeler için yeni katman çözümü olarak hizmet veriyor. DeFi platformları arasında artık daha fazla tercih edilmeye başlanan AVAX için analistler, son dönemlerdeki yükselişlerin olası nedenlerini değerlendirdi.

  “Ethereum’a Avalanche Köprüsü” ile Ağın Kabulü Artıyor

  Günlük işlem hacminde artık 1,5 milyar dolarlık seviyeleri test etmeye başlayan AVAX, elde ettiği yükselişler ile 42 dolar seviyesine kadar yükseldi. AVAX’a yönelik artan taleplerin arkasında en büyük etkenlerden biri olarak “Ethereum’a Avalanche köprüsünün” piyasaya sürülmesi yer alıyor. Avalanche geliştiricileri de bu protokole yönelik artan talepleri karşılamak için çalışmalarını hızlandırmaya devam ediyor.

  Avalanche Rush, Talepleri Artıyor

  Curve ve Aave için başlatılan 180 milyon dolarlık likidite madencilik teşviki 18 Ağustos tarihinde duyuruldu. Analistler, AVAX fiyatındaki kısa süreli ciddi yükselişlerin arkasında bu unsurun ciddi bir payının olduğunu ifade ediyor. Süreç iki adımda tamamlanacak ve Curve ve Aave kullanıcıları 3 aylık süreçte likidite madencilik teşvikleri alacak. İkinci adımda ise ek teşviklere başlanacak. Avalanche Foundation da bunun için 27 milyon dolarlık AVAX ayırdı.

  Büyümeye Devam Eden Avalanche (AVAX) Ağı

  Öte yandan büyüyen Avalanche ağındaki Pangolin ve Benqi Finance protokollerinin toplam kilitli varlık değerleri de 300 milyon dolar seviyesine kadar ulaştı. Avalanche ağını kullanarak büyüyen bu projelerin, haliyle altyapı sağlayıcılarının da büyümesini sağladı. Analistler, AVAX fiyatındaki artışın nedenlerinden biri olarak da bu gelişmeyi öne sürüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle