Kripto Para

Dev banka kripto tavrını değiştirdi, BTC fırladı!

  ABD merkezli, dünyanın en ünlü bankacılık kuruluşlarından biri olan Wells Fargo müşterilerine kripto para hizmetleri sunmaya başlayacak. Banka daha önce kripto paralara yönelik olumsuz açıklamalarda bulunmuştu. Benzer şekilde daha önce kripto paralar hakkında sert konuşan birçok banka gibi Wells Fargo da bu tavrını değiştirdi.

  Kripto para piyasaları 2017 yılında ciddi bir boğa koşusu görmüştü ve o dönemde lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20 bin dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 2017 yılındaki bu yukarı yönlü hareketlilikte piyasada sadece bireysel yatırımcılar vardı. Aralık 2020’de Bitcoin 20 bin doları kırdı geçti ve Nisan 2021’de 65 bin dolara kadar yükseldi. 2017 yılındaki artışların çok daha fazlasının yaşandığı 2021 yılında, piyasada yatırımcı çeşitliliği ve sayısı da ciddi şekilde arttı. Büyüyen sektöre şimdi bir dev bankacılık kuruluşu daha dahil oldu.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Wells Fargo Kripto Para Hizmeti Sunacak

  Kripto para piyasaları büyüme gösterdiğinde birçok büyük banka, kripto paralar hakkında olumsuz ve sert açıklamalarda bulunarak dikkatleri çekmişti. Bunun net örnekleri ABD merkezli dev bankalar olan JPMorgan ve Goldman Sachs gibi kuruluşlarda görülmüştü. Şimdi ise benzer bir şekilde tavır değişikliği, bir başka dev bankacılık kuruluşu olan Wells Fargo’dan geldi. 30 Temmuz tarihinde Insider tarafından verilen habere göre Wells Fargo, varlıklı müşterilerine kripto para hizmeti sunmaya başlayacak.

  Haber Sonrası Bitcoin Hızla Yükseldi

  Wells Fargo’nun kripto para hizmeti vereceği haberinin medyaya yansıması ile birlikte Bitcoin hızlı bir değer artışı yaşadı. Son günlerde 40 bin dolar etrafında fiyatlanmaya başlayan BTC, bir kez daha bu seviyenin üzerine çıktı. Birçok analist, Bitcoin’in 40 bin 600 dolar seviyesini kalıcı destek noktası haline getirmesi durumunda, ilk fiyat hedefinin 42 bin dolar seviyesinde olacağını öne sürüyor.

  Şirket Kripto Alanına “Asla” Girmeyeceğini Söylemişti

  Wells Fargo Wealth and Investment Management şirketinin yatırım ve araştırma kolu olan Wells Fargo Investment Institute’un bu alanda çalışmalara başladığı biliyordu. Ancak haber şirket sözcüsü tarafından doğrulanınca, piyasada da yukarı yönlü ani bir hareketlilik başladı. Şirketin varlık stratejileri başkanı John LaForge 2020 yılında yaptığı açıklamasında, şirketin 2021 yılında asla kripto para piyasasına girmeyeceğini söylemişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle