BTC destek indikatörleri değişti! Yükselişte yeni hedefler!

  Kripto para piyasasının genelinde bir süredir yaşanan düşüş, son 2 günde tamamen yükseliş hareketine dönüştü. Piyasa genelinin yeşile dönmesi, destek indikatörlerinin yeniden eski haline dönmesini sağladı…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, haftalık bazda yüzde 11 oranında yükseliş hareketi gerçekleştirmeyi başardı. BTC fiyatında uzun zamandır beklenen yükselişin gelmesiyle birlikte analistler de bazı noktalara dikkat çekmeye başladı. Lider kripto para biriminin kaydettiği bu yükseliş piyasa geneline olumlu yansıdı.

  Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin hemen hemen hepsi yeşile dönerek hızlı bir yükseliş rallisi başlattı. Uzun zamandır tedirgin bir şekilde bekleyen yatırımcıları, bu gelişmelerle birlikte umutlanırken, piyasadaki yükselişin kalıcı olup olmayacağını merak ediyor.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  BTC Fiyatında Kritik Noktalar

  En büyük kripto para biriminin fiyatı kritik direnç olan 34 bin doları kırarak bu seviyeyi yeniden destek noktası haline getirdi. Fakat kripto para uzmanları buna rağmen asıl izlenmesi gereken noktanın 36 bin dolar ile 42 bin dolar arasındaki bölge olduğunu ifade ediyor. BTC fiyatı bu seviyeler arasında kalıcı halde gelmesi durumunda piyasanın eski haline geldiğini söylemek mümkün olabilecek.

  Ünlü kripto para analisti Joseph Young, yayınladığı BTC/USD analizinde de benzer konulardan bahsetti. Deneyimli analist, BTC fiyatında 50 bin doların sanıldığından daha yakın bir hedef olduğunu söylemesiyle kripto para yatırımcılarını sevindirdi. 

  BTC Yükselişine Devam Edecek Mi?

  Popüler kripto para analisti, Bitcoin’in toparlanma sürecine girdiğinin altını çizdi. Yatırımcıları heyecanlandıran açıklamalar yapan ünlü analist Joseph Young, 34 bin dolar seviyesinin altında kapanış olmadıkça sorun yaşanmayacağını kaydetti. Ünlü analist, bu seviyenin altına düşülmemesi durumunda 50 bin dolar hedefini işaret etti. 

  En büyük kripto para birimi BTC, önceki düzeltmelerinde 2 defa 30 bin doların altına düşse de haftalık kapanışta bu seviyenin üzerine çıkmayı başardı. JP Morgan analistlerinin tahminlerine göre Grayscale fonunun yüklü Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesinin kilit açılımı fiyatı düşürebilecek konumda bulunuyor. Ancak uzmanlar bu durumun sanıldığı kadar olumsuz etki yaratmadığını belirtti. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle