Kripto Para

BtcTurk girişim sermayesi yatırım fonu kuruyor

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından BtcTurk’un CEO’su Özgür Güneri BloombergHT’ye çeşitli açıklamalarda bulundu. Güneri girişim sermayesi yatırım fonu kurmak için hazırlıklara başladıklarını, SPK’ya gerekli başvuruların da yapılıyor olduğunu dile getirdi.

  Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından BtcTurk, yeni bir alana adım atmaya hazırlanıyor. BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, BloombergHT televizyonuna yaptığı açıklamalarda girişim sermayesi yatırım fonu kurmak için gereken hazırlıkları yaptıklarını dile getirdi. Güneri ayrıca atılacak olan yeni adımlar için SPK’ya gerekli başvuruların yapılıyor olduğunu ifade etti.

  Özgür Güneri’nin Açıklamaları

  Özgür Güneri’nin konuya ilişkin olarak yaptığı açıklama şöyle:

  “Her zaman olduğu gibi birincil önceliğimiz BtcTurk kullanıcılarının şeffaf ve güvenli bir şekilde kripto paralara ulaşmalarını sağlamak. Bu anlamda hem altyapımızı hem ekibimizi güçlendirmeye devam ediyoruz. Ancak bunun yanı sıra üzerinde çalıştığımız bir girişim sermayesi yatırım fonu projemiz var.

  Türkiye’de bir portföy yönetim şirketi ile sözleşme imzaladık. SPK’ya da şu anda gerekli başvurular yapılıyor. İlk etapta 25 milyon TL gibi bir varlık ile sermaye piyasası tebliğine uygun olarak girişim sermayesi yatırım fonu hayata geçirmeyi ve bununla yakın vadede bazı yatırımlar yapmayı amaçlıyoruz.”

  Hedef 1 Yılda 100 Milyon TL’ye Ulaşmak

  Özgür Güneri, yaptığı açıklamalarında girişim sermayesi yatırım fonunda 1 yıl vadede hedeflerinin 100 milyon TL büyüklüğüne ulaşmak olduğunu aktardı. Güneri ayrıca fon ile ilgili tüm detayların, SPK onayından sonra çok kısa süre içinde netleşeceğini dile getirdi. Özgür Güneri ardından konuşmasında şu ifadelere yerdi:

  “Son 8 yılda hızla gelişen yeni bir teknoloji alanında oldukça deneyim biriktirmiş bir grubuz. Bu anlamda sadece mevcut işimizi daha ileriye götürmek için değil, aynı zamanda Bitcoin’in, kripto paraların, blok zincirin hayatımıza getirdiği değişim ve dönüşümü daha fazla hissedebilmemiz ve farklı deneyimler yaşayabilmemiz için ortaya çıkacak olan fikirleri desteklemek istiyoruz.”

  Girişim sermayesi yatırım fonu, genel olarak yaratıcı ve dinamik olan ancak sermaye gücü yetmeyen ortakların yatırım fikirlerini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir yatırım finans türüdür.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle