Kripto Para

Elon Musk DOGE ekibi ile çalıştığını itiraf etti!

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında kripto para piyasalarının adını en çok andığı isimlerden biri oldu. Özellikle Dogecoin (DOGE) konusunda ismini marka haline getiren Elon Musk, endişe verici Bitcoin (BTC) açıklamalarının ardından DOGE ekibi ile çalıştığını itiraf etti.

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, 2021 yılında dünyanın en popüler insanlarından biri olmayı başardı. Kripto para piyasalarında etkisi yadsınamaz olan Elon Musk, her açıklaması ile piyasaların dengesini değiştirebiliyor. Son olarak Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulunan ve bu açıklamaları ile piyasada sert değer kayıplarının başlamasına önayak olan Elon Musk, bu kez Dogecoin (DOGE) ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamalar ile “istenmeyen adam” olarak görülmeye başlanan Elon Musk, bir kez daha piyasadaki gidişatın yön değiştirmesine yol açtı.

  Elon Musk Beklenmeyeni Yaptı

  İlk olarak Tesla şirketi 1,5 milyar dolarlık BTC satın aldığında bu durum piyasada çok olumlu karşılanmıştı. Ardından Elon Musk’ın, Tesla’nın BTC ile araç satışlarına başlayacağını duyurması da ralliyi hızlandıran bir açıklama olarak kaydedilmişti. Musk’ın bu açıklamaların tersini söyleyeceği kimsenin aklına gelmezdi ancak Musk, Tesla’nın BTC ödemeleri ile araç satışını askıya aldığını duyurdu. Enerji tüketimi ve fosil yakıtlarının kullanımı nedeni ile böyle bir adım atıldığını ifade eden Musk’ın açıklaması sonrası BTC fiyatı 47 bin dolar bandına kadar geriledi.

  2 Gün Önce Anket Yapmıştı

  Piyasalarda aşağı yönlü etkisini gösteren Elon Musk, bu açıklamalarından sadece 2 gün önce Twitter’da bir anket yaparak Dogecoin’in Tesla ödemelerinde geçerli olup olmaması yönünde soru sormuştu. Haliyle Musk’ın yeni açıklamaları kafa karıştırdı. Ancak Elon Musk’ın gece saatlerinde yaptığı açıklamalar, onun asıl niyetinin ne olduğuna dair ipuçları vermeye başladı.

  Musk’ın Açıklamaları ve DOGE Fiyatı

  Elon Musk, Twitter’dan gelen Dogecoin ile BTC’nin benzer modele sahip olduğu eleştirilerine karşılık, DOGE geliştiricileri ile birlikte çalıştığını söyledi. Amaçlarının “sistemin işlem verimliliğini artırmak” olduğunu vurgulayan Musk’ın açıklaması sonrasında gözler DOGE’a çevrildi. Musk’ın açıklamasından sadece 2 saat sonra DOGE %30’dan fazla değer artışı yaşadı ve bir önceki değer kayıplarını sildi.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle