Kripto Para

NBA’de kripto rüzgarı! Portland ile STMX ortaklık kurdu

  Kripto paralar çeşitli sektörlere entegre olmaya devam ediyor. Son dönemlerde NBA bu konuda ön plana çıkıyordu. Bu kez de NBA takımlarından Portland Trail Blazers, kripto para projesi olan StormX (STMX) ile ortaklık kurarak bu alanda adım atmış oldu.

  Kripto para piyasaları çok ciddi şekilde bir benimseme ile karşılaşınca, dünyanın hemen hemen her yerinde çeşitli sektörler de kripto paralara yeşil ışık yakmaya başladı. Birçok alanda artık kripto paralar karşımıza çıkıyor. Bunun net örneklerinden biri de son zamanlarda NBA’de görülmeye başlandı. Daha önce de çeşitli NBA takımları kripto paralar ile ilgili adımlar atmıştı. Bu kez bu yönde adım atan takım ise Portland Trail Blazers oldu. NBA gibi çok yoğun takip edilen bir ligde kripto paraların yer almaya başlamış olması, kripto sektörü için de pozitif bir gelişme olarak kabul ediliyor.

  NBA ve Kripto Paralar

  NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, daha önce Dogecoin (DOGE) ile takımın ürün satışlarının önünü açmıştı. Öte yandan geçtiğimiz günlerde NBA takımlarından Prhiladelphia 76ers ise Socios ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Bir diğer yandan NBA’da bazı takımların kripto para ile maaş ödeme seçeneğinin gündeme gelebileceği iddiaları da ortaya atılmıştı. Şimdi ise bu gelişmelere Portland Trail Blazers, kripto para projesi StormX (STMX) ile ortaklık kurarak dahil oldu.

  StormX Reklamları Sahanın Her Yerinde Olacak

  Yapılan sponsorluk anlaşması gereğince Portland Trail Blazers formalarının sol üst kısmında artık STMX logoları yer alacak. Ayrıca ortaklığın alanları bununla da sınırlı kalmayacak. StormX reklamları sahada, saha kenarındaki billboard’larda ve televizyonda görülebilecek şekilde çeşitli bölgelere yerleştirilecek.

  StormX CEO’sunun Açıklamaları

  StormX kurucu ortağı ve CEO’su Simon Yu, ortaklık adımına ilişkin yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Sadece bu kadar yüksek kalibreli bir takımla değil, aynı zamanda bu ligde forma sponsorluğu oluşturan ilk kripto şirketi olmaktan gurur duyuyoruz.”

  Atılan ortaklık ve sponsorluk adımlarının yanı sıra yakın tarihte de NBA severlerin, NBA’deki unutulmaz anları NFT olarak alabilecekleri platform olan “NBA Top Shot” kurulmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle