Kripto Para

Elon Musk DOGE ile yine gündemde

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para topluluğunun gündeminden düşmüyor. Ünlü milyarder, en sevdiği “meme token” Dogecoin’i öven paylaşımlar yapmaya devam ediyor…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği popüler isimlerden biri halin gelen Elon Musk, özelikle 2020 yılının ikinci yarısından beri gündemde yer alıyor. Sık sık kripto para paylaşımları yapan ünlü milyarderin Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) destekçisi olduğu biliniyor. 

  Elon Musk’tan DOGE Paylaşımı 

  Dünya çapında tanınan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bugünkü sosyal medya paylaşımında yine Dogecoin (DOGE) övgüsü yaparak dikkatleri üzerine çekti. Topluluğun gündeminden düşmeyen Musk, daha önce Dogecoin tweet’lerini sadece eğlence için attığını belirtmişti. Buna rağmen ünlü milyarder bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalma endişesi taşımadan eğlenmeye devam ediyor.

  Popüler milyarder Dogecoin (DOGE) hakkındaki paylaşımında “DOGE’ tersten yazılınca Egod oluyor.” diyerek yine dikkatleri üzerine çekti. Diğer üst düzey kripto topluluğu üyeleri de bu şakaya büyük ilgi göstererek topluluğun gündemini belirledi. Bunun üzerine Twitter’da Elon adı da dahil olmak üzere pek çok önemli kelimenin tersten yazılması durumunda neler olabileceği paylaşıldı. 

  SEC Dava Açabilir Mi?

  Öte yandan geçen hafta kripto para basının gündemine gelen iddiaların başında Elon Musk’ın kripto para piyasasını manipüle ettiği iddiası yer aldı. Kripto para dünyasının önde gelen isimleri, Musk’ın paylaşımları yüzünden SEC tarafından inceleme altına alındığını öne sürdü. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu iddiaları umursamadı ve paylaşımlarına ara vermeden devam etti.

  Son zamanlarda hem Bitcoin (BTC) hem de Dogecoin (DOGE) kripto para birimleri hakkında paylaşımlarıyla gündeme gelen Elon Musk aleyhinde dava açılabilir. Kripto para analist şirketlerinin yapmış olduğu araştırmalar, Elon Musk’ın tweetleri ile kripto para fiyatları üzerinde etki yarattığını ortaya koydu. Bunun üzerine ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), ünlü milyarder aleyhinde inceleme başlattığı iddiası ortaya atıldı.
  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle