BTC fiyatı neden yükselemiyor?

  Kripto para borsalarından gelen verilere göre BTC balinaları, son birkaç haftadır binlerce Bitcoin alımı ile gündeme geldi. Buna rağmen Bitcoin fiyatının yükselmemesinin arkasındaki sebep olarak hedge fonları gösterildi…

  Kripto para piyasasında özellikle son 1 haftadır düzeltme hareketine devam eden Bitcoin fiyatındaki yükselmenin bir türlü görülememesi canları sıktı. Lider kripto para birimi 50 bin dolarlık desteği aşağı yönlü kırdıktan sonra bir daha bu seviyenin üzerini göremedi. Popüler kripto para borsalarından gelen veriler, bu süreç içinde balinaların binlerce Bitcoin satın aldığını açıkladı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin balinalarının yüklü miktarda BTC satın almasına rağmen, bu talebin lider kripto para biriminin fiyatlarına yansımaması kafalarda soru işareti yarattı. Büyük çaplı işlemler ve alımların peş peşe gelmesine rağmen Bitcoin fiyatı hala yönünü yukarı çeviremedi ve düşüşünü sürdürdü. Bu konuda araştırma yapan kripto para analisti, balinalar alım yaparken bir yandan da hedge fonlarının Bitcoin satışı yaptığını iddia etti.

  Bitcoin Fiyatı Neden Yükselmiyor?

  Özellikle CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju’nun paylaştığı son rapor, Coinbase Pro ve Coinbase Custody gibi popüler kripto para borsalarında yüklü miktarda BTC alımı yapıldığını işaret etti. Kurumsal firmalar tarafından da Bitcoin alımlarının BTC fiyatındaki düşüşe rağmen devam ettiği açıklandı.

   MicroStrategy son olarak 10 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldı. Tüm bunlara rağmen BTC fiyatındaki boğa rallisinin başlamaması özellikle perakende yatırımcının kafasını karıştırdı. Ünlü kripto para analisti Willy Woo, balinaların bu talebine karşılık hedge fonlarının satışının Bitcoin fiyatını dengelediğini söyledi.

  Glassnode Verileri Satışı İşaret Ediyor

  Glassnode güncel verileri, içinde en az bin adet Bitcoin barındıran cüzdanların satış yapmaya başladığını işaret etti. Willy Woo’nun iddialarına göre satış trendini başlatan gelişme yakın vadede Bitcoin satın alan hedge fonları başlattı. 

  Analist, bu fonların mevcut durumda 48 bin doların üzerine kadar çıkan Bitcoin için daha fazla risk almak istemediklerini aktardı: “Hedge fonları, birinci çeyrek bitmeden önce portföylerini yeniden dengelendirmeye başladı. Çoğu hedge fonu; tek bir varlığa çok fazla yatırım yapılmışsa yeniden dengelemeye gitme talimatı alır ve BTC son zamanlarda çok fazla değer kazandı.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle