Kripto Para

DeFi’de 1 trilyon dolar beklentisi! Sektör büyüyor

  Kripto para dünyasının önemli isimlerinden biri olan Chainlik kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov, merkeziyetsiz finans alanında açıklamalar yaptı. Ünlü yönetici, gelecek sene DeFi ekosisteminin 1 trilyon dolar değere ulaşabileceğini kaydetti…

  2021 yılı merkeziyetsiz finans (DeFi) dünyası açısından çok hareketli ve pozitif görünümde başladı. Chainlik kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov da DeFi hakkında bazı yorumlar ve değerlendirmeler yaptı. Bu ekosistemde kilitli varlıkların toplam değerinin gelecek yılki seviyesi hakkında tahminlerde bulundu. 

  Kripto para basınında geniş yankı bulan haberde Chainlik kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov, DeFi ekosisteminin gelecek yıl 1 trilyon dolara ulaşabileceğini ifade etti: “ani şimdi 70 milyar dolarsa, 700 milyar dolara ulaşacaktır. Belki 1 trilyon dolara bile ulaşabilir. Bu durumda DeFi’ı görmezden gelmek imkansız olur.”

  Chainlik 2.0 Güncellemesi

  Kripto para piyasasında da yoğun ilgi gören projelerden biri olan Chainlink, DeFi, sigorta, oyun, NFT alanlarındaki akıllı sözleşmelere oracle çözümleri sunuyor. Bunu ilerletmek adına yeni bir adım gerçekleştiren platform, Chainlik 2.0 güncellemesi ile yeni bir whitepaper yayınlayarak sektörün dikkatini çekti.

  Yayınlanan bildiride merkeziyetsiz oracle ağları üzerine bazı modellemeler ifade edildi. Chainlink 2.0 güncellemesi ile gelecek yeni modelde, akıllı sözleşmeler için off-chain veri kaynaklarına ya da hesaplamalarına erişim sağlanacak.

  Merkeziyetsiz Finans Sektörü Büyüyor

  Chainlink 2.0 hakkında konuşan Chainlik kurucu ortağı ve CEO’su Sergey Nazarov, NFT, stablecoin ve DeFi ekosistemlerinin geleceğine değindi. Nazarov bu sektörün 2021 yılı içinde 500 milyar dolarlık TVL değerine ulaşabileceğini düşünüyor. Chainlink 2.0 güncellemesi de yine her zaman olduğu gibi DeFi ekosisteminin büyümesine yardımcı olacak.

  Ethereum ağında bulunan DeFi platformlarının TVL değeri her geçen gün artıyor. Maker, Aave ve Compund gibi projeler, çift haneli TVL değerleriyle ekosistemin büyük bir bölümünü oluşturmalarıyla dikkat çekiyor. DeFi platformlarındaki yükseliş ivmesi 2020 yılı sonlarında hız kazandı ve hala devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle