Kripto Para

Elon Musk, DOGE için yeni bir tarih paylaştı

  Kripto para dünyasında son dönemde en popüler kripto para birimi olan Dogecoin (DOGE) fiyatı yine hızlı bir şekilde yükselmeye başladı. DOGE fiyatının yükselişi arkasında yine dünyaca ünlü milyarder Elon Musk vardı…

  Hiç beklenmeyen anlarda ani yükselişler yapmasıyla altcoin yatırımcılarının en çok talep gösterdiği kripto para birimlerinden olan Dogecoin (DOGE) dikkat çekiyor. Ön planda yer alan kripto para biriminin yükselişi arkasında sosyal medyanın gücüne de vurgu yapılıyor. Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, yaptığı paylaşımlar ile DOGE kripto para birimiyle adeta bütünleşti.

  Dünyaca ünlü milyarderin favori kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin, son dönemde yine yukarı yönlü hareketlerini sürdürdü. Ünlü isimden gelen destek ile yükselişini sürdüren DOGE, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra sert bir düşüş yaşamıştı. Ancak kripto para yatırımcıları yine DOGE yükselişine tanıklık etmeye başladı.

  Elon Musk Paylaşımı Dikkat Çekti 

  Dogecoin fiyatındaki yükselişin arkasındaki sebep Elon Musk’ın komik paylaşımlarından biri oldu. Musk, kripto para yatırımcılarının büyük ilgisini çeken bu paylaşımda “Dogefather” ifadesini kullandıktan sonra 8 Mayıs tarihine dikkat çekti. SNL yani uzun haliyle “Saturday Night Live” ifadesini kullanan ünlü milyarderin 8 Mayıs 2021 tarihi için ne planladığı henüz netlik kazanmadı. 

  Bu paylaşıma konu olan televizyon programı, ABD’nin NBC kanalında 1975 yılında yayınlanmaya başlayan en popüler programlardan biri olarak hatırlanıyor. Tesla CEO’su, 8 Mayıs tarihine işaret ederek o gün önemli bir duyuru yapabileceği beklentisini oluşturdu. Dogecoin ile bağlantılı olarak verilen bu tarihin ne anlama geldiği bilinmese de altcoin yatırımcılarından büyük ilgi gördü. 

  DOGE Fiyatı Yine Uçuşa Geçti

  Elon Musk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para kullanıcılarının dikkatini çekmeyi sürdürüyor. Dogecoin destekçisi olarak bilinen ünlü milyarder her tweet atışında bu kripto para biriminde pump etkisi yaratabiliyor. Bu sebeple kripto para dünyasının bazı kesimlerinden sert eleştiriler alan Musk hakkında piyasada manipülasyon yaptığı gerekçesiyle hukuki baskı da uygulanıyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle