Winklevoss ikizlerine göre Bitcoin 500 bin dolar olacak!

  ABD merkezli kripto para borsası Gemini’nin kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss, verdikleri son röportajda lider kripto para birimi için tahminlerini paylaştılar. Röportajda Bitcoin ile yollarının nasıl kesiştiklerinden bahseden milyarder ikizler, bekledikleri rakamı 500 bin dolar olarak açıkladılar. 

  Erken dönem Bitcoin (BTC) yatırımcısı olan ve yollarının kesişmesi ardından Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli kripto para borsası Gemini’yi kuran Winklevoss İkizleri, verdikleri son röportajda BTC beklentilerini açıkladılar. Tüm zorlu süreçlere karşın Bitcoin’i 10 yılın yatırım olarak gören milyarder ikizler, BTC fiyatının 500 bin dolara ulaşacağını söylediler.

  “Bitcoin Bal Porsuğu Gibidir”

  Pocketful of Dirhams podcast’ine katılan Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler, hayatlarının en önemli dönüm noktası hakkında konuştular. 2004 yılından bu yana çeşitli girişimlerde bulunan milyarder ikizlerin şüphesiz kripto para piyasalarını etkileyen en önemli gelişmeleri Gemini oldu. Gemini’ye giden yolun ise Bitcoin ile tanışmaları olduğunu aktaran Winklevoss İkizleri, “Bitcoin gerçekten de internet için özel olarak üretilmiş ilk paradır. Bu bizim için büyük bir andı. Ayrıca, günün sonunda paranın bir sosyal ağ olduğu ve insanların hepsinin çevrimiçi olarak birbirine bağlı olduğu gerçeği oldukça mantıklı.” sözleri ile BTC ve ardındaki yeniliği fark ettikleri anı aktardılar.

  İlk Bitcoin’lerini 10 dolardan satın aldıklarını söyleyen milyarder ikizler, bu süreçte Mt Gox’u kullandıklarını söylediler. Mt Gox iflasının kendilerini güvenli kripto ticareti arayışına soktuğunu söyleyen Winklevoss İkizleri ise Bitcoin için, “Hala bu on yılın en iyi yatırım olacak. Bitcoin bal porsuğuna benzer. Ne olursa olsun onu öldürmez, güçlendirir. Ve çok şey atlattı.” ifadelerini kullandılar.

  “10 Yıl İçinde Bitcoin 500 Bin Dolar Olur”

  Kendilerine yöneltilen, “Beş yıl sonra Bitcoin’i nerede görüyorsunuz?” sorusuna yanıt veren ikizler, “Genellikle on yıllık bir bakış açısına sahibiz” sözleri ile yanıtladılar. 10 yıllık değerlendirmelerine yönelik detaylar veren Winklevoss İkizleri, “Bitcoin2in 500 bin dolar olduğunu tahmin eden değer üzerine bir yazı yazdığımızda, on yıl içinde demiştik. Bundan üç yıl sonra mı yoksa dokuz yıl sonra mı? Zamanlama kısmı zor. Ancak Bitcoin’in 10 yıldan kısa bir sürede 1 trilyon dolar değerinde değer yarattığını ve Ethereum gibi birçok devasa projeyi ve büyük bir varlık sınıfını ortaya çıkarttığını düşünüyorum.” sözleri ile yanıtladılar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle