Ünlü Analist DOGE Grafiğinde Kritik Seviyeyi Gösterdi

  Geçen hafta parabolik yükseliş ivmesiyle tüm yatırımcıların dikkatini çeken Dogecoin (DOGE) yeni haftaya belirsiz hareketlerle başladı. Deneyimli analist Katie Stockton, grafikteki 200 günlük basit hareketli ortalamaya dikkat çekti…

  Kripto para piyasasında FED’in Kasım ayı faiz kararından sonra inişli çıkışlı fiyat hareketleri takip ediliyor. Geçen haftanın en çok kazandıran altcoini olan Dogecoin (DOGE), yeni haftaya kararsız başladı. Özellikle kendisini Doge Father olarak tanıtan Elon Musk’ın sosyal medya devi Twitter’ı satın almasından sonra DOGE fiyatında ciddi oranda bir yükseliş gelmişti. 

  Geçen hafta kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan DOGE yükselişi, ciddi bir kazanç fırsatı da sundu. DOGE grafiğine bakıldığında teknik açıdan 200 günlük hareketli ortalamanın çok üzerinde yer almasıyla yatırımcısını tedirgin ediyor. Geçen hafta 6 sentten fiyatlana DOGE, 15 sentin üzerine kadar yükselmişti. Ünlü analistler, DOGE grafiğindeki bu sert dalgalanmaları yorumlayarak yatırımcı takipçilerine önemli bilgiler vermeye devam ediyor. 

  Katie Stockton’dan DOGE Analizi 

  Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistler arasında yer alıyor. Deneyimli analist, müşterilerine gönderdiği notta işaret ettiği kritik nokta ile DOGE yatırımcısını uyardı. Katie Stockton’in DOGE grafiğiyle ilgili paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Dogecoin geçen hafta Twitter ile entegrasyon spekülasyonları üzerine yüzde 100’ün üzerinde bir ralli yaptı. Yükseliş, 200 günlük MA ve eski zirvelerin üzerindeki kırılmaya bağlı olarak grafiğinde anlam ifade ediyor.”

  DOGE Fiyatında Uzun Vadeli Beklenti Ne?

  Popüler meme kripto para birimi DOGE’un 200 günlük hareketli ortalaması, Ichimoku bulutunu ve ATH seviyesini geçerek direnci desteğe dönüştürdü. Grafikteki bulutun altında veya üstünden geçişler, yükseliş ya da düşüş eğiliminde erken işaretler olarak kabul ediliyor. 

  Deneyimli analiste göre DOGE boğaları eski direnç – destek seviyesinin üzerinde yeni bir taban oluşturmayı başarırsa DOGE uzun vadeli pozitif etkileri güçlendirecek.Öte yandan Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton, müşterilerine DOGE geleceği hakkında çarpıcı bir detaya daha dikkat çekti. Analiste göre “sell the news” olayı nedeniyle şu anda DOGE rallisini kovalamak epey riskli olabilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle