Kripto Para

SpaceX Bitcoin faydalarını araştırıyor

  Kripto para sektöründe adından sık sık söz ettiren MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yeni bir iddia ile gündeme geldi. Saylor’a göre Elon Musk’ın kurduğu SpaceX şirketi Bitcoin’in faydalarını araştırıyor…

  Kripto para basınında sık sık gündem olan MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, son açıklamasıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bitcoin (BTC) yatırımları ile gündeme gelen MicroStrategy şirketinin başındaki isim bu sefer Elon Musk ve Bitcoin hakkında konuştu. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, SpaceX’in Bitcoin’i (BTC) bilançosuna eklemenin yararlarını araştırdığını söyledi.

  Kripto para basınına açıklamalarda bulunan Saylor, SpaceX’in temsilcilerinin, MicroStrategy’nin düzenlediği son Bitcoin (BTC) zirvesinde temsil edilen şirketlerden biri olduğunu aktardı. Söz konusu zirvede SpaceX’ten insanlar ile Elon Musk’ın bazı şirketlerinden insanların bulunduğunu söyledi.

  SpaceX ve Bitcoin Hedefi

  Saylor bu konuyla ilgili açıklamasında şunları aktardı: “Bitcoin zirvesinde Maraton’dan insanlar vardı. Bekledikleriniz oradaydı, ama elbette bir sürü özel şirket var ve çok sayıda kamu şirketi, muhasebeci ve pusuda bekleyen CFO’lar vardı. Bazıları, tahmin edebileceğiniz gibi, hassas bir konu olduğu için adlarının anılmasını istemiyor.”

  Dünyanın en zengin insanlarından biri olan SpaceX CEO’su Elon Musk uzay taşımacılığı hizmetleri ile yakından ilgileniyor. Musk aynı zamanda elektrikli otomobil devi Tesla Motors’un da CEO’su olmasıyla tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde Tesla, 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldıktan sonra bu ayın başlarında büyük ses getirmişti.

  Elon Musk’ın Bitcoin Tutkusu

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, kripto para dünyasında sık sık gündeme gelen Elon Musk ve onun Bitcoin tutkusu hakkında dikkat çekici ifadeler kullandı. Saylor, kripto para biriminin beklentilerin üzerine çıkabileceğini ve bunda Elon Musk gibi insanların büyük rol üstleneceğine dikkat çekti.

  Saylor, Bitcoin’in şirketleri gelecekteki enflasyondan kurtarabileceğine ve devrim niteliğinde bir varlık olabileceğine inanıyor. Kripto para piyasasında sık sık Bitcoin alımları ile gündeme gelen MicroStrategy CEO’su, Bitcoin kullanıcıların parasal ağa bağlanmalarına izin verebileceğine inandığını söylüyor. Lider kripto para birimi de Saylor’un bu görüşüne paralel olarak piyasa değerini büyütmeye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle