Kripto Para

Dünyanın en eski bankası kripto yatırımı yapıyor!

  Bitcoin ve kripto para birimleri daha fazla geleneksel finans temsilcisinin dikkatini çekmeye devam ediyor! Bu kez dünyanın en eski ve en büyük custody bankası Bank of New York (BNY) Mellon, dijital varlık alanına yatırım yapacaklarını söyleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

  Bitcoin (BTC) önderliğinde devam eden kripto para piyasalarına bir destek de New York’tan geldi! Dünyanın en eski ve en büyük custody bankası Bank of New York (BNY) Mellon, dijital varlık alanında çalışmalarını sürdürmek istediklerini söyledi.

  “Gerçekleşmesi Muhtemel Bir Gelecek”

  BNY Mellon adına kamuoyuna bilgi veren CEO Robin Vince, teknolojik değişimlere ayak uydurmak istediklerini söyleyerek dijital varlık alanına göz diktiklerini söyledi. Dün gerçekleştirilen bir kazanç çağrısı sırasında kendilerinin en uzun vadeli oyun planı olduğunu söylediği dijital varlıklar için Vince, “Gerçekleşmesi muhtemel bir gelecek için yatırım yapıyoruz. Ancak gerçekleşmeyebilir. Ama eğer olursa orada olmalıyız. Dijital varlık alanına kapsamlı bir şekilde katılmamızın bizim için önemli olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

  “Biz Bu Olmayacağız”

  Kripto varlıkları “gerçekleşmesi muhtemel bir gelecek” olarak gören ve bu geleceğin dışında kalmak istemediklerini söyleyen BNY Mellon CEO’su Vince, teknolojiyi görmezden gelenlere de bir çift laf söylemeyi ihmal etmedi! Dijital varlık alanını görmezden gelenleri, “Bilgisayarı görmezden gelerek hala kağıdı benimsemek” olarak değerlendirdi ve “Biz bu olmayacağız” ifadeleri ile BNY Mellon olarak durdukları yeri gösterdi.

  New York Regülatöründen Onay Almıştı!

  BNY Mellon cephesinden gelen bu açıklama esasen yeni değil. CEO, geçmiş tarihte yaptığı bir açıklamada müşterilerinden kendilerine iletilen kripto para talebini belirtmiş ve geçtiğimiz yıl Ekim ayında kripto para saklama hizmeti sunmak için harekete geçmişti. Yaptığı kripto para saklama hizmeti için New York regülatöründen onay alan BNY Mellon, bugün dijital varlıkları dünyanın geleceği olarak görüyor.

  Öte yandan bit Wall Street Journal raporuna göre BNY Mellon, 2022 yılı son çeyrekte önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 38 azalışla 509 milyon dolar kar etti. 1.500 kişiyi işten çıkarmayı planlayan şirketten paylaşılan bu rakam ise toplam personelin yüzde 3’üne karşılık geliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle