Kripto Para

Dünyanın en büyük bankasından yeni kripto desteği!

  ABD merkezli dünyanın en büyük bankalarından BNY Mellon, yeni kripto para hamlesiyle gündeme geldi. Pure Digital’ın kripto para ticaret platformunu destekleyen konsorsiyuma dahil olan dev banka tüm dikkatleri üzerine çekti…

  ABD’nin en eski bankaları, peş peşe kripto para sektörüne yönelik hamleler yapmaya başladı. İlk olarak yönetimi altında 3.1 trilyon dolarlık varlık bulunan State Street bankası, Pure Digital’ın kripto para ticaret platformunu desteklemişti. Şimdi de dünyanın en büyük bankalarından biri olan BNY Mellon da destek konsorsiyumu içindeki yerini aldı. 

  2021 yılının başlarında kripto para sektörü için özel bir ekip kurduğunu açıklayan BNY Mellon bankasının bu sektördeki hamleleri sıklık kazandı. Pure Digital şirketi tarafından “dijital para pazarındaki fiyat keşfi için birincil kaynak” işlevi görecek bir platform kurulmasına yardım etmek için BNY Mellon da destek verdiğini açıkladı. 

  Önümüzdeki Hafta İçinde Başlayacak

  Konsorsiyumu destekleyen 6 büyük bankadan biri olan BNY Mellon bankasının yönetimi altında 2.2 trilyon dolarlık varlık bulunuyor. Pure Digital CEO’su Lauren Kiley, büyük ölçüde önemli bankaların desteği ile kurulan bu konsorsiyumun kendi alanında ilk olacağını açıkladı. Uzmanlara göre platformun gelecek hafta içinde Bitcoin (BTC) kullanarak işlemlere başlaması bekleniyor.

  Kripto paralara gösterilen ilginin giderek arttığını söyleyen Pure Digital CEO’su Lauren Kiley, bu tür girişimlerin önemine dikkat çekti. Kiley’e göre bu tür destekler, kripto paraları daha stabil ve olgun bir varlık türü haline getirebilir. Kripto para basınında geniş yankı bulan bu destek hakkında BNY Mellon’ın döviz departmanından sorumlu Jason Vitale de konuştu.

  Kripto Paraların Geleceği

  Jason Vitale, yaptığı açıklamasında kripto para işlemi yapan müşterilerine bu süreçte her zaman destek olmaya çalıştıklarını söyledi. “Dijital varlıklar, önümüzdeki yıllarda global piyasalarda gitgide daha çok yer edinecekler.” diyen yönetici, bu iş birliğinin sektör açısından ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Konsorsiyum içinde yer alan BNY Mellon ve State Street bankaları, Pure Digital’ın kripto platformunda trading yapmayı ve daha farklı hizmetler geliştirmeyi hedefliyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle