Kripto Para

Bu şirket 8 yıldır gizlice kripto para yatırımı yapıyor!

  Ari Glass yönetimindeki Boothbay Fund Management şirketinin 2013 yılından bu yana çeşitli miktarlarda ve çeşitli aralıklarda kripto para yatırımı yaptığı ve şirketin bu yatırımları gizlediği ortaya çıktı. Ancak şirketin kripto varlıklarının miktarı ve ne gibi işlemler yaptığı açıklanmıyor.

  Kripto para piyasaları Mayıs ayında gelen çöküş ile beklenmedik seviyelere kadar gerilemiş olabilir ancak 2021’in geneline bakıldığında, kripto paralar için şimdiden eşsiz bir yıl olduğu kesin. Zira Aralık 2020’de başlayan hızlı yükselişler 2021’nin ilk 4 ayında da devam etti ve bu süreçte neredeyse tüm kripto paralar çok ciddi değer artışları yaşadı. Bu değer artışları ve rekorlar birçok farklı etkene bağlı gerçekleşmiş olsa da piyasaya en büyük etki eden faktörlerden biri, geçtiğimiz yıl gelmeye başlayan kurumsal şirket yatırımları oldu.

  Boothbay 2013’ten Bu Yana Kripto Yatırımı Yapıyor

  İlk kez 2020’nin ikinci yarısında MicroStrategy şirketi kripto para yatırımı yapan halka açık şirket olmuştu. Bu diğer kurumsalları da tetiklemiş ve piyasalarda esen kurumsal rüzgarlar kriptoların muazzam şekilde yükselmesini sağlamıştı. TheStreet kaynaklarına göre bu yönde yapılan yatırımlar çok daha eskiye dayanıyor. Verilere göre Ari Glass tarafından yönetilen Boothbay Fund Management şirketi 2013 yılından bu yana aktif kripto para yatırımı yapıyor.

  Şirketin Yatırım Stratejisi

  Milyar dolarlık fon olan Boothbay hakkında geçtiğimiz dönemlerde de yatırım yaptığına ilişkin olarak çeşitli söylentiler ortaya çıkmıştı fakat şirketten konuya ilişkin bir açıklama gelmemişti. 1,6 milyar dolarlık aktif fonu olduğu düşünülen şirket müşterilerinin çoğunlukla geleneksel varlık sınıflarına yatırım yaptıkları biliniyor. Müşterilerine karşı “daha az riskli” varlıklar ile getiri hedefine ulaşan şirketin, müşteri yatırımları dışında daha riskli varlıklara yöneldikleri de biliniyor.

  Ari Glass BTC Konusunda Ilımlı

  Şirketin kurucusu Ari Glass’ın daha önceki açıklamalarına bakıldığında, kendisinin Bitcoin (BTC) ile ilgili oldukça olumlu yorumlar yaptığı görülüyor. Ancak Glass buna rağmen Bitcoin’in “riskli varlıklar” sınıfında olduğunu ifade ediyor ve ilk kez BTC yatırımı yapacak olan kişilerin bunu düşük miktarlarda yapmasını tavsiye ediyor.

  ABD’deki otoritelere herhangi bir bildirimde bulunmayan Boothbay Fund Management şirketi, TheStreet kaynaklarına göre yıllardır kripto para yatırımı yapıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle