Kripto Para

SEC davayı uzatmak istiyor! XRP yatırımcıları tepkili

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) ile ABD’li blockchain devi Ripple şirketi arasındaki dava, yakından takip ediliyor. SEC avukatları, dava sürecinde yeni delil keşfi ve inceleme aşamalarının yaz sonuna uzamasını talep etti…

  ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafında yer alan avukat Robert M. Moye, mahkemeye sunduğu belgede duruşmanın 60 gün uzamasını talep etti. SEC, menkul kıymet davası keşif süreci öncesinde de Ripple şirketinin aleyhinde araştırmalar yapıyordu. Ripple ve SEC arasındaki dava, XRP yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor.

  Sonradan davaya dahil olan Robert M. Moye, yetkili mahkemeye sunduğu belgede dava sürecinin yaz sonuna kadar uzatılmasını istedi. Söz konusu menkul kıymet davasında delil keşif sürecinin 2 Temmuz tarihinden 31 Ağustos’a, delillerin bilirkişi incelemesinin ise 16 Ağustos tarihinden 15 Ekim’e uzatılması talep edildi.

  Ripple Şirketinden Ek Belgeler İstenecek

  Yetkili hakime yeni bir dilekçe sunan avukat Robert M. Moye şirketin SEC’e sunması gereken bazı belgelerde hala eksiklik olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda Ripple’ın bazı belgeleri zamanında iletmediği, keşif sürecindeki anlaşmazlıkların çözülmediği ve şirketten ek belgeler istenildiği ifade edildi.

  Öte yandan davalı Ripple avukatları ise SEC’in davayı açmadan önce de araştırma yapacak epey vakti olduğunu öne sürerek keşif sürecinin uzatılmasına karşı çıktı. Uzmanlar, SEC’in açıklamış olduğu sebeplerden dolayı bu sürecin yeteri kadar uzatılabileceğini düşünüyor. 

  XRP Yatırımcıları İçin Süreç Uzuyor

  Ripple şirketinin 8 yıla yayılan ve 2 milyar dolarlık XRP satımını ilgilendiren karmaşık bir dava olması, SEC avukatlarına göre keşif sürecini uzatmayı zorunlu kılıyor. ABD hukukunda önemli bir yer edinen delil keşfi süreci, taraflara durulma aşamasına geçmeden delil araştırma fırsatı tanıyor. 

  Eğer yetkili mahkeme SEC avukatlarının bu talebini kabul ederse, SEC, daha fazla yeminli ifade alıp davada önemli taraflar daha fazla soru sorup araştırma yapma imkanı elde edecek. Ripple ile SEC arasındaki yasal sürecin nasıl sonuçlanacağı sorusu kafalarda soru işareti yaratırken XRP yatırımcıları uzun bir süre daha bekleyebilir

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle