Marscoin nedir? Nasıl ve nereden alınır?

  Bu rehber çalışmamızda SafeMars platformunda etkin rol alan MARS Coin hakkında bilgileri sizin için derledik. Yatırımcılarına ödül olarak dağıtılan MARS Coin için yapılan yorumları, avantajlarını, dezavantajlarını, nasıl alındığı hakkında bilgileri bu yazımızda konu alacağız. 

  Marscoin (MARS) Coin Nedir?

  Marscoin (MARS) Coin, likidite oluşturma prosedürüne sahip SafeMars platformunun yerel kripto para birimidir. Platforma üye olan kullanıcılar %4 vergi ödemesini ağda kalmak için MARS Coin olarak yaparlar. Diğer yandan MARS Coin, kripto para borsalarında yatırım yapanlara, SafeMars ağında ödül dağıtan bir DeFi parasıdır. MARS Coin aynı zamanda ödül token’ı olarak bilinir. İşlem hızı sunan MarsCoin, pasif gelir işlemlerinde de kullanılan bir araçtır. 

  Projenin Amacı ve White Paper

  Marscoin (MARS) Coin projesinin amacı kendi kendini likidite açısından yönetebilen bir ağı kurmaktır. MARS Coin sahipleri SafeMars platformunda kalmak için belirli bir miktarda MARS Coin ödemesi yaparlar. Platform ise yine belirli dönemlerde MARS Coin dağıtımı yapar. Bu sayede likidite düzeyinin hareketleri ağdaki işlemlere göre belirlenir. Diğer yandan platforma bağlı şekilde MARS Coin istifleyerek kazanç elde edilir. Proje hakkında daha geniş bilgi edinmek amacıyla şuradan White paper’a ulaşabilirsiniz.

  MARS Coin Yorum

  Analistler ve yatırımcılar MARS Coin’in sunduğu kazançlardan söz ediyorlar. Yorumlara bakıldığında likiditeden yararlanarak coin kazancı sağlamak isteyenlerin MARS Coin’i biriktirme yoluna gittikleri görülüyor. Analistler ve yatırımcılar stake modeli ile MARS Coin üzerinden diğer altcoinlere göre daha iyi bir oranda getiri sağlanabildiğini açıklamışlar. 

  Marscoin Coin Geleceği

  Analistler MARS Coin’in yakın geleceğinde fiyat yükselişi olabileceğini ifade ediyorlar. Analistlere göre 2021 ilk yarısında MARS Coin fiyat istikrarı açısında iyi bir iş çıkardı. 2021 ilk periyodu kapanmadan MARS Coin’in 0.20 dolar ile 0.25 dolar bandı arasında fiyatlana bileceğini düşünüyorlar.

  MARS Coin’in ikinci periyot ortasında ise değer kaybedebileceğini ifade ettiler. Bir süre dalgalı fiyatları sahneye alabileceği düşünülen MARS Coin’in 2021 sene sonunu ise değer kazanımıyla kapatabileceği açıklandı. 

  Marscoin Fiyatı Ne Kadar?

  Edinilen güncel bilgilere göre 1 MARS coin fiyatı %marscoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %marscoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Marscoin fiyatı 24 saatte %marscoin+yuzde%.

  Bu fiyat piyasanın volatilitesine göre anlık şekilde değişebilir. Güncel fiyat takip edildikten sonra alım-satım yapılmalıdır.

  Marscoin (MARS) Coin Nasıl Alınır?

  Marscoin (MARS) Coin almak için yapılacaklar şunlardır:

  • 1. Adım: MARS Coin günümüzde XT, Finabox, Folgory, Dex-Tarde kripto para borsalarında işleme giriyor. İlk adım olarak bu borsalardan birini seçip girmeniz gerekir.
  • 2. Adım: Bu platformlardan tercih edilende üyelik işlemi yapılmalı ve KYC onay adımları tamamlanmalıdır.
  • 3. Adım: KYC doğrulama tamamlandıktan sonra borsadan  “para yatır“ sekme girilip, hesaba bağlı sanal cüzdana para yatırılır.
  • 4. Adım: Hesapta yeterli bakiyenin oluşması ardından MARS Coin paritesinin olduğu işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Bu bölümde avantajlı bir fiyat beklenip MARS Coin satın alma emri verilir veya o an görüntülenen fiyattan alım gerçekleştirilir.
  • 6. Adım: Satın alınan MARS Coin tercih hesaba bağlı cüzdanda saklanabilir veya daha güvenli bir saklama yolu için donanım cüzdanda da MARS Coin saklamak tercih edilebilir.  

  Bu adımlar doğru takip edildiğinde MARS Coin satın alma işlemini tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  MARS Coin avantajları şöyledir:

  • Likiditeye Bağlı İyi Kazanç: MARS Coin’i yerel kripto para birimi olduğu platforma bağlı şekilde stake edenler, iyi bir oranda pasif kazanç sağlarlar. Ağa bağlı birikimde likiditeden destek alınır.
  • Yüksek Hız: MARS Coin ile hem sınır ötesine transferde hem de alım-satım işleminde yüksek hızdan yararlanılır. Emir onayları kısa sürede gelir.
  • Ödüller: SafeMars ağında MARS Coin sahibi olan ve platforma gerekli vergiyi ödeyenler, dönemsel olarak MARS Coin dağıtımından yararlanırlar.

  Dezavantajları Ne?

  MARS Coin dezavantajları şu şekildedir:

  • Erişilebilirlik Sorunu: MARS Coin sadece 4 farklı kripto para borsasında işleme girer. Bu yüzden işlem her borsa üzerinden ona ulaşmak ve istenildiğinde işlem yapmak zorlaşır. 
  • Hacmi Geniş Borsada İşlem Yapamama: MARS Coin Binance, Huobi Global ve diğer işlem hacmi geniş borsaların listelerinde yer almaz. Yatırımcı bu yüzden güvenilir bulunan global alanlarda işlem yapmakta zorlanır.
  • Saldırı Riski: MARS Coin sanal cüzdandayken kripto para borsalarında oluşabilecek saldırı riski altındadır. Bunu ortadan kaldırmak için donanım cüzdanda saklaması tercih edilir.

  Sonuç

  Adı özellikle Elon Musk ile duyulup popülerleşen Marcoin projesi kullanıcıların da sık arattığı bir kripto para. Analistler, MARS Coin’in 2021 ilk yarısını fiyatlanarak kapatabileceğini ifade ediyorlar. İşlem hızı ve iyi oranlı pasif getiri sunan MARS Coin’in gelecekte iyi bir noktada olabileceği aktarıldı. Erişilebilirlik açısından problemleri olan kripto paranın ilerleyen süreçte ne tür yeniliklere sahne olacağını birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle