Marscoin nedir? Nasıl ve nereden alınır?

  Marscoin, son zamanlarda Elon Musk’ın açıklamasıyla popüler olmuş bir kripto para birimidir. Yazımızda, Marscoin’in özelliklerine, avantaj ve dezavantajlarına değineceğiz. 

  Mars’ta ve diğer gezegenlerde insan kolonisi kurmak, her zaman ilginç bir hayal olmuştur. Bu konu her ne kadar imkansız olmasa da, çok yüksek miktarda para getireceği barizdir. Böyle bir projenin dünyaya maliyetinin 10 milyar ila 30 milyar dolar arasında bir yerde olacağı düşünülmektedir. 

  Marscoin Nedir?

  Marscoin BTC’nin LTC çatalından üretilmiş olan bir kripto para birimidir. Kripto para biriminin amacı, Mars’ta insan kolonisini sağlamak gibi projeleri finanse edebilmektir. Marscoin satın alarak, sizler de Mars’a ulaşabilmek için küçük bir destek verebilirsiniz.

  2014 yılında ortaya çıkan Marscoin projesi, Mars Society ve MarsOne kuruluşları arasında ortaya çıkmıştır. Kuruluşunda 800.000 Marscoin bağışı gerçekleşmiştir. Bu kuruluşlar, insanların Mars’a gidebilmesi için uğraş veren kuruluşlardır.

  Marscoin ile beraber, yatırımcıların da katkısı ile, gelecekte Mars’ta kurulması planlanan koloninin kaynağının yaratılması amaçlanmaktadır. Bu projeye yatırım yaptığınızda Mars’ta kurulacak ilk kolonide, sizin de katkınız olabilir. Marscoin’in ilereyen zamanlarda fiyatının artması, daha geniş bir benimsenmeyi de beraberinde getirebilir. 

  Marscoin blok zincirini, Mars’ta çalışabilir hale getirmek için tek bir USB cihazına sahip olan bir yatırımcı yeterli olacaktır. Marscoin’i erken benimseyenler bu işten daha kazançlı çıkabilirler. Tabi her şey projenin başarılı olmasına bağlı. Genelde futurist insanların heyecan duyduğu bir proje olarak karşımıza çıkıyor.

  Hangi Ülkeye Ait?

  Marscoin projesi, Amerika Birleşik Devletleri merkezli Mars Society tarafından ortaya çıkarılmıştır. Projenin amacı, hem Mars’a yolculuğu finanse etmek hem de Mars’ta kullanılabilecek bir kripto para birimi yaratmaktır. 

  Marscoin'in Avantajları Neler?

  İnsanların Mars’a gittiği olası bir senaryoda, birçok şeye ihtiyaç duyacağı aşikardır. Bunlardan bir tanesi de bir ekonomik sistem ve kullanılabilecek bir para birimidir. Bitcoin’i doğrudan Mars’ta kullanmanın bir faydası olmayacağı düşünülmektedir. Çünkü BTC için çok fazla enerji gerekir ve blok doğrulama işlemi de oldukça uzun sürmekte. Bu nedenle daha hızlı ve stabil bir kripto paraya ihtiyaç duyulur. Marscoin de Mars’ta yaşayacak insan kolonileri arasında kullanılabilecek bir kripto para olarak karşımıza çıkar. 

  Litecoin gibi bir kripto para birimini, Mars’a götürmek ilk etapta mantıklı görünebilir. Ancak özel amaçlı bir kripto para birimi oluşturmak belki de en iyi seçenektir. Marscoin de bu amaçla ortaya çıkarılmıştır. 

  Dezavantajları

  Marscoin oldukça güzel bir fikir olsa da, uygulama açısından bazı sıkıntıları söz konusudur. Marscoin, bazı çevreler tarafından uçuk bir proje olarak görülebilir ve destek bulması zor olabilir. 

  Ayrıca Marscoin gibi bir kripto paranın değerlenmesi için, insanlığın önünde çok uzun yıllar olduğu da açık bir biçimde söylenebilir. 

  MarsCoin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Marscoin çok fazla popüler olan bir kripto para birimi değildir. Bu nedenle yalnızca XT.com ve Finexbox borsaları üzerinden satın alınabilir. Zamanla farklı kripto para borsaları da listesine alabilir. XT.com üzerinden hem Bitcoin hem de USDT ile satın alınabilirken, Finexbox’ta yalnızca BTC ile satın alma gerçekleştirilir. 

  Marscoin ekibinin duyurusuna göre, çok daha fazla seçenek de yakında gelecektir.

  MarsCoin Kaç TL?

  MarsCoin (MARS) şuanda kripto para borsalarından alınan güncel verilere göre Türk Lirası cinsinden fiyatı 1 MARS %MARS-try% TL'dir. Ayrıca MarsCoin’in fiyatı son 24 saatte %MARS-yuzde%

  Sonuç

  Marscoin projesi, oldukça keyifli ve eğlenceli bir proje gibi görünüyor. Ancak kat etmesi gereken çok uzun bir yolu olduğu da görülüyor. Belki de Elon Musk’ın “Marscoin” çıkışı, bu projenin gelişmesine katkıda bulunabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle