Kripto Para

Haftalık En Çok Kazandıran Altcoinler 23 – 30 Ekim 2021

  Kripto para piyasası genelinde yükseliş hareketleri devam ederken, bazı altcoin fiyatlarında inanılmaz rallilerle rekorlar kırılıyor. Popüler altcoin projeleri dışında, daha düşük hacimli ve pek bilinmeyen kripto para birimleri son 7 günlük performansta öne çıkıyor. Altcoin piyasasında dikkatleri üzerine çeken temalı kripto para birimleri haftalık yükselişleriyle yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı.

  23 Ekim ile 30 Ekim tarihleri arasında haftalık en çok kazandıran altcoin projelerini ve buna sebep olan gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Dogelon Mars (ELON)

  Haftanın en çok kazandıran altcoinleri listesinin başında yüzde 317 oranında devasa bir değer kazanan Dogelon Mars (ELON) yer aldı. Dogelon Mars, ilk gezegenler arası para birimi olma hedefiyle piyasaya sürülen bir kripto para birimidir. Büyük bir projenin ürünü olarak öne sürülen ELON coin, kripto para piyasasında tüm dikkatleri üzerine çeken bir performansa imza attı. 

  Dogelon Mars, özellikle Elon Musk destekçisi olarak görülen ismi nedeniyle amacı olmayan kripto paralardan sanılmaktadır. Ancak ELON coin hedefleri ve projeleriyle altcoin yatırımcılarından destek görmeye başladı. Bitcoin, DOGE ve SHIB stabil seyrederken, bu meme coin inanılmaz bir yükseliş performansı ortaya koydu. Dogelon Mars (ELON) haftalık bazda yüzde 317’den fazla değer kazandı. 

  Dogelon Mars kısa süre önce Crypto.com uygulamasında listelendiğini açıkladı. Ayrıca ELON coin, OKEx kripto para borsasında da listelendi. Topluluk, Marslılara destekleri için teşekkür etti ve bunun galaksiler arası görevdeki birçok başarıdan sadece biri olduğunu söyledi. Peş peşe gelen 2 büyük borsadaki listeleme haberleri ELON coin fiyatına olumlu yansıdı. 

  İsmini Dogecoin’in büyük yatırımcısı Elon Musk ile Dogecoin’in karışımından alan ve Elon Coin olarak da bilinen Dogelon Mars, bir meme coindir. Dogelon Mars, gezegenler arasında geçerli olacak bir para birimi olma iddiasıyla 2021 yılının Nisan ayında piyasaya çıkmıştır. ELON coin fiyatının önümüzdeki süreçte nasıl bir performans göstereceği şimdiden altcoin yatırımcılarının merak ettiği bir konu haline geldi. 

  SHIBA INU (SHIB)

  Köpek temalı kripto para birimleri arasında Dogecoin’den sonra en popüler konumda bulunan SHIBA INU (SHIB), yükseliş performansıyla dikkat çekti. Uzun bir süredir patlama yapması beklenen SHIB coin, son 7 günde yüzde 162 oranında değer kazanarak haftalık en çok kazandıranlar listesinin 2. basamağına yerleşti. Yatırımcısının yüzünü güldüren SHIB coin sıfır atarak yükselmesiyle yatırımcılarına büyük kazançlar sağladı ve yüzlerini güldürmeyi başardı. 

  Köpek temalı kripto para birimleri özellikle yoğun bir hafta geçirdi. Genel piyasa değeri açısından, Shiba Inu (SHIB), Dogecoin'i (DOGE) tahtından indirerek ilk kez ilk 10 kripto para birimi arasına yükseldi. Bu performans Shiba Inu'nun yalnızca geçen hafta 27,2 milyar dolar kazandığını gözler önüne serdi.

  SHIB coinin yükselişinde ABD’nin en büyük sinema zinciri AMC sinemalarının SHIB coin kabul etmeye başlaması etkili oldu. Bununla birlikte Robinhood platformunda listelenmesi beklenen SHIB coin için altcoin yatırımcılarından büyük bir talep dalgası geldi. Ayrıca dünyanın dört bir yanında restoranlar ve mağazalarda SHIB ile ödeme kabulüne geçilmesi piyasadaki boğa trendini hızlandırdı. 

  Decentraland (MANA)

  Düşük hacimli kripto para birimlerinden biri olarak gösterilen ve fazla yatırımcı tarafından bilinmeyen Decentraland (MANA) haftanın en çok kazandıranları listesine girdi. Son 7 günlük performansa bakıldığında MANA coin fiyatı yüzde 95 oranında bir yükseliş yaşadı. MANA coin yükselişi haftanın son günlerinde Facebook şirketinin açıklamasıyla birlikte geldi. 

  Dev teknoloji firması Mark Zuckerberg'in Facebook'u, metaverse işini kurmaya çalışırken Meta olarak yeniden markalaşmaya başladı. Facebook adını Meta olarak değiştiren şirketin bu hamlesinden sonra Web 3 tabanlı kripto para birimlerine büyük bir talep dalgası yarattı. Facebook'un meta veri tabanına girmesi, Web3 oluşturucularını her zamankinden daha kararlı hale getirdi.

  MANA, SAND ve AXS gibi kripto para birimleri yatırımcıların Facebook'un yeniden markalaşmasını meta veri işleme projeleri için büyük bir destek olarak görmeleriyle ralli yaptı. Metaverse, NFT'ler ve oyun coinlerinin fiyatlarının duyurudan sadece birkaç dakika sonra yükseldiği dönemde MANA coin devasa bir boğa rallisi yaptı. MANA coin yatırımcıları bu yükselişten memnun kaldı. 

  The Sandbox (SAND)

  Haftanın en çok kazandıran altcoin projeleri arasında bir diğer Web3 tabanlı kripto para birimi The Sandbox (SAND) da yer aldı. Tıpkı MANA coin gibi SAND coin talebi hızla artarken bunda Facebook’tan gelen açıklama en büyük etkiyi yarattı. Yatırımcılarının yüzünü güldüren SAND coin, son 1 haftalık performansta yüzde 52.87 oranında artış yaşadı. 

  Dünyanın önde gelen sosyal medya ağlarından ve teknoloji şirketi Facebook, yeni projesi Meta’yı duyurdu. İsim değişikliğine giden şirket, Web3 tabanlı bir dünya yaratmak için harekete geçince, kripto para piyasasındaki Metaverse coinlerine büyük ilgi başladı. SAND coin fiyatı artan taleple birlikte son birkaç günde ciddi bir ralli yaşadı.

  Kripto para uzmanlarına göre Facebook’un Meta projesine 100 milyar dolarlık bir bütçe ayırması, SAND coin gibi Web3 platformlarının da yükselişine olumlu katkı sağladı. Uzmanlar SAND coin ve benzer NFT ya da oyun kripto para birimlerinin gelecekte çok daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini düşünüyor. 

  Secret (SCRT)

  Son 7 günlük sürede yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden biri de Secret (SCRT) coin oldu. Fazla bilinmeyen ve düşük hacimli kripto para birimlerinden olan SCRT coin yükselişinde kripto para basınında yer alan haberler etkili oldu. SCRT coin fiyatı yüzde 50’ye yakın oranda artışla yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. 

  Secret Network, yerel SCRT coini tarafından desteklenen akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için yerleşik veri gizliliğine sahip bir blok zinciri protokolüdür. SCRT coin için piyasa koşulları bir süredir olumluydu. 

  23 Ekim’den itibaren başlayan yükseliş trendi SCRT coin fiyatında önemli bir ralliyi destekledi. Kripto para uzmanları; piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve Twitter etkinliği gibi veri noktalarının birleşiminden elde edilen geçmiş ve mevcut piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasını yaptı. 

  Böylelikle SCRT coin fiyatında beklenen yükseliş gelmesiyle birlikte kripto para birimi en fazla kazandıranlar listesinde yerini aldı. SCRT coin için yükselen fiyat ve ivme, en büyük NFT pazarı OpenSea ile yakın zamanda yapılan bir ortaklıkla mümkün kılınan, Secret Network üzerindeki ilk anonim para birimi olmayan coinlerin (NFT'ler) piyasaya sürülmesinin ardından geldi.

  Curve DAO Token (CRV)

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para birimlerinden Curve DAO Token (CRV) coin, haftalık performansta başarılı bir grafik çizdi. Haftalık bazda en fazla kazandıran kripto para birimleri listesine giren CRV coin yüzde 45.20 oranında değer kazandı. Yatırımcısının sevindiren bir performansa imza atan CRV coin için bu yükselişin arkasında önemli gelişmeler yer aldı. 

  CRV coinin yükselen fiyatı artmasında önemli ortaklık duyuruları etkili oldu. Curve DAO Token protokolü, birden çok katmanlı bir ve ikinci katman ağlarda kripto para birimi ekosistemi genelinde ortaklıklar ve entegrasyonlar kurmaya devam ettikçe CRV coin fiyatı da hızlı yükselmeye başladı. CRV coin böylelikle haftalık bazda yatırımcısına en çok kazandıran altcoin projelerinden biri oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle