DOCK Token Nedir? DOCK Coin Nasıl Alınır?

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği DOCK coin, son dönemde araştırma konusu haline geldi. Bu yazımızda DOCK Coin nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  DOCK Coin Nedir?

  Dock, Blockchain teknolojisi sayesinde doğrulanabilir kimlik bilgilerini paylaşmak için altyapı ve araçlar sunan açık kaynaklı bir platformdur. Dock ağının tanımında “doğrulanabilir kimlik bilgisi paylaşma ağı” ifadeleri yer almaktadır. Dock ağını, verilerin kontrolünü tamamen kullanıcının elinde tutan Linkedin’in merkezi olmayan bir sürümü olarak örneklendirmek de mümkündür. DOCK coin de bu platformun yerel kripto para birimi olarak çeşitli işlemlerde kullanılan coin’dir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Dock, şeffaf ve güvenli bir kimlik bilgisi paylaşım ekosistemi oluşturmayı amaçlamaktadır. Platform bunun için blockchain teknolojisini kullanarak merkezi olmayan bir değişim ağı yaratmaktadır. Bu platform üzerinde veri paylaşmak çok basittir. Dolayısıyla kullanıcılar platforma istedikleri verileri yükleyip ve bu verilere kimin erişebileceğine karar verebilmektedir. 

  Dock ağı üzerindeki kullanıcılar diğer şirketlerle veya uygulamalarla bağlantı kurma imkanına sahiptir. Bu bağlantıların her biri, Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı bir sözleşme ile blok zincirine kaydedildiği için platformun verilerine erişimini kontrol edemediği mevcut merkezi platformlara göre ciddi farklılıklar taşımaktadır. Dock projesi hakkında detaylı bilgilere ve Whitepaper’a https://docs.dock.io/ bağlantı adresi üzerinden ulaşıp inceleme yapabilirsiniz. 

  DOCK Coin Yorumları

  Dock blockchain ağının geliştirici ekibi, geçmişte projelerde birlikte çalıştı ve çoğu Remote.com’dan geçiş yapmıştır. Ayrıca Dock projesinin CEO’su web ve mobil uygulama pazarlamasında 10 yıldan fazla deneyimle Dock’a gelen Nick Macario’dur. Bu sebeple DOCK coinin gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında yer aldığı belirtilmektedir. 

  Dock ayrıca bir dizi geleneksel ve blok zinciri odaklı risk sermayesi fonundan yatırım almasıyla da gündeme gelmiştir. Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital’in gibi markaların Dock ağını desteklemesi bu kripto para birimine olan talebi arttırmaktadır. DOCK coin  yatırımcı topluluğu da hevesli ve geniş bir kitleden oluştuğu için kripto para uzmanları olumlu yorumlarda bulunmaktadır. 

  DOCK Coin Geleceği

  Dock, sosyal medyada oldukça büyük bir takipçi kitlesine sahiptir ve bu genellikle bir blockchain projesi için iyi bir sinyaldir. Dock platformuna ait Telegram grubunda neredeyse 25 bin üye vardır ve bu takipçilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. DOCK coin her ne kadar fazla sayıda kripto para borsasında listelenmese de gelecek vaat eden kripto para birimleri arasında gösterilmektedir.

  Kripto para uzmanlarına göre Dock, blockchain teknolojisi kullanıma sunulduğunda katlanarak büyüyecek olan kullanıcı veri ekonomisinin şekli için etkileyici bir uzun vadeli vizyona sahiptir. Ancak yine de bu platformun başarısı veya başarısızlığı, büyük yatırımcıları ne kadar hızlı çekebileceğine ve ne kadar hızlı büyüyebileceğine bağlı olacaktır. Dock ağı, bir yıldan biraz uzun bir süre içinde 1 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip olduğunu iddia etmesiyle de büyüme potansiyeline dair olumlu sinyaller vermektedir.

  DOCK Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 DOCK fiyatı %dock+try% TL. Döviz cinsinden ise %dock+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, DOCK 24 saatte %dock+yuzde%.

  DOCK Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  DOCK coin satın almak için şu işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

  • 1. Adım: Binance, CoinTiger, Huobi Global, KuCoin gibi büyük borsalardan birine giriş yapın.
  • 2. Adım: Borsanın kayıt formuna KYC bilgilerinizi doğru ve eksiksiz biçimde yazarak ücretsiz hesap oluşturun.
  • 3. Adım: Borsada hesabınızı aktifleştirdikten sonra uygun yöntemi seçerek para transferi gerçekleştirin.
  • 4. Adım: Hesabınıza para gönderdikten sonra bakiyenizi kontrol edip borsanın kripto para al menüsü üzerinden DOCK coini seçerek alım emri girin.
  • 5. adım: Satın aldığınız DOCK coinleri borsadaki cüzdanınızda veya borsadan çekerek soğuk cüzdanlarda saklayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  DOCK Coin avantajları şunlardır:

  • DOCK bir ERC-20 tokenı olduğu için MetaMask veya MyEtherWallet gibi herhangi bir ERC-20 uyumlu cüzdanda saklanabilir.
  • Dock, kripto para yatırımcıları arasında oldukça büyük bir takipçi kitlesine sahiptir.
  • Pazarlama araştırmasında 8 yıldan fazla deneyimi bulunan başarılı geliştirici ekibine sahiptir.
  • Dock ile kullanıcılar verilerini herkese açık şifrelenmemiş bir şekilde paylaşabilir, böylece platformdaki herkes verileri görebilir.

  Dezavantajları Neler?

  DOCK Coin dezavantajları şunlardır:

  • Son dönemde projenin GitHub’ındaki yavaş geliştirme hızı endişe verici görülmektedir. 
  • Veri formatlarında standardizasyon eksikliğiyle ilişkili riskler de önemli sorunlar yaratabilir ve Dock’un büyümesini engelleyebilir.
  • Platformun GPDR ilkelerine tam olarak uyduğu söylense de birtakım yasal riskler vardır.
  • DOCK coin hacminin çoğunun Binance borsasında alınıp satıldığı göz önüne alındığında, eğer bir listeden çıkarma olursa likidite çakılabilir.

  Sonuç

  Dock şeffaf ve güvenli bir kimlik bilgisi paylaşım ekosistemi oluşturmayı amaçlayan bir teknolojidir. Veri paylaşımında öne çıkan bu platformun yerel kripto para birimi DOCK coindir. Binance gibi büyük bir borsalarda da kendisine yer bulan DOCK, hint borsası olan WazirX’te de popüler durumda. Yaptığı etkili pump’lar ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle