Kripto Para

CEO heyecan yarattı! XRP Coinbase’te tekrar mı listeleniyor?

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple’a benzer şekilde kıskaca alma sinyalleri verdiği ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong, SEC ile Ripple arasındaki davaya ilişkin konuştu. Armstrong’un açıklamaları, XRP’nin Coinbase’te listeleneceği umutlarını arttırdı.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 22 Aralık tarihinde Ripple’a yönelik 1,3 milyar dolarlık XRP davasını açtı. SEC, XRP’nin menkul kıymet olduğunu iddia ederek bu davayı açtı ve söz konusu dava hala devam ediyor. SEC ile Ripple arasındaki dava süreci devam ederken, geçtiğimiz dönemlerde SEC, ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’i de “Lend” ürünü konusunda uyarmıştı. Coinbase’in bu ürünü sunmaya devam etmesi durumunda cezai yaptırımların kapıda olduğunu belirten SEC’ye karşı, Coinbase’ten yeni bir açıklama geldi.

  Brian Armstrong, Ripple’ın Davada Beklenenden İyi Gittiğini Söyledi

  Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Twitter’dan erken saatlerde SEC ve Ripple davasıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Ünlü CEO söz konusu Twitter paylaşımlarında, bu davada Ripple’a destek verdiğini gösterdi. Armstrong, söz konusu davada, görünüşte Ripple’ın “beklenenden daha iyi gittiğini” dile getirdi. Coinbase CEO’su, kripto para endüstrisine karşı başlatılan saldırıların yatırımcılara zarar verdiğini ve ortaya çıkan bu tablonun da politik açıdan popüler olmadığını ifade etti. Brian Armstrong konuya ilişkin paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Ripple davası beklenenden daha iyi gidiyor gibi görünüyor. Bu arada SEC, kriptoya saldırmanın politik olarak popüler olmadığını fark ediyor. Çünkü bu tüketicilere zarar veriyor.

  “Sözde Korudukları İnsanlar Onlara Saldıranlar”

  Açıklamalarına devam eden Brian Armstrong, bir de “ironik” olarak değerlendirdiği bir durumu da dile getirdi. Ünlü CEO Ripple’ın, SEC’nin tüketicileri korumak yerine onlara zarar verdiğini söyleyen ve bu yönde sık sık belirtilen ifadelerini bu noktada öne çıkardı. Armstrong konuya ilişkin olarak “İroni şu ki, sözde korudukları insanlar onlara saldıranlar” dedi. Brian Armstrong’un SEC ile Ripple arasındaki bu açıklamaları sonrası, XRP’nin Coinbase’te tekrar listelenme ihtimaline dair umutlar da arttı.

  XRP Tekrar Coinbase’te Listelenebilir Mi?

  SEC, Ripple’a 22 Aralık’ta dava açtı ve Coinbase, 19 Ocak tarihinde XRP listelemesini askıya aldı. XRP Army (XRP ordusu), CEO’nun açıklamaları sonrası XRP’nin tekrar listelenebileceğini iddia etmeye başladı. Eylül ayı başlarında Coinbase’in mobil uygulamasında kısa bir süreliğine XRP görünmüş ve bunun bir hatadan kaynaklandığı belirtilmişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle