Bu altcoin direnç dinlemiyor! Yatırımcısı kazanmaya doymadı

  Kripto para piyasası genelinde pozitif görünüm takip edilirken bazı altcoinlerden ciddi ataklar gelmeye başladı. Balinaların ilgi odağı olan Polygon (MATIC) gün içinde yüzde 5’in üzerinde değer kazanarak yatırımcısını sevindiriyor.

  Kripto para piyasası Perşembe gününe yükseliş hareketiyle başladı. Asya piyasalarının işlem saatinde başlayan ralliye katılan pek çok altcoin oldu. Son olarak Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC gün içinde yüzde 5’ten fazla değerlenmesiyle dikkat çekti. Altcoin fiyatındaki bu yükselişin arkasında balina etkisinin olduğu öğrenildi.

  MATIC fiyatı son 1 haftada yüzde 22, son 1 ayda ise yüzde 47 oranında değer kazandı. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği varlıklardan olan MATIC’in giderek yükselen grafiği dikkat çekiyor. Zincir üstü verilere göre bu artışın arkasında güçlü bir balina birikimi olduğu belirtildi.

  Balina Alımları MATIC Fiyatını Coşturdu

  Zincir üstü veri analiz platformu Santiment son paylaşımında MATIC grafiğini inceledi. Son birkaç haftadır balinaların ilgi odağı olan MATIC yükselen grafiğiyle beğeni topluyor. Son 3 haftada piyasa değerinde yüzde 54 artış yaşanan altcoinde yükseliş hareketinin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

  Son 2 hafta boyunca balinaların yüklü miktarda MATIC toplaması, fiyat artışını destekleyen en önemli faktör oldu. Santiment analistlerine göre geride kalan 14 günde 100 bin ile 10 milyon adet MATIC tutan balina adreslerinin fiyat artışına katkısı büyük oldu. Altcoin piyasasında yeni kazanç fırsatları arayan yatırımcılar için MATIC öne çıkan projelerden biri oldu.

  MATIC Fiyatındaki Artış Devam Edecek Mi?

  Analistlere göre MATIC biriktiren balinaların alım yapmaya devam etmesi halinde yükseliş trendi hız kazanabilir. Bu hafta başında güçlü direnci kırıp 22 aylık baskıyı yenen MATIC için bir sonraki hedef 0,9 dolardaki direnç oldu. Eğer MATIC fiyatı mevcut seviyeden yüzde 15 oranında bir artış yaşarsa bu direnci de aşmış olacak.

  MATIC kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Polygon Labs önemli güncellemeler yapmaya devam ediyor. Şirket son olarak NEAR Vakfı ile ortak olup Wasm Blockchain’i için özel tasarlanmış sıfır bilgi kanıtlayıcısı geliştireceğini duyurmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle